האם ניתן להחדיר וירוס למחשבים של כלי רכב?

החשש הוא כי ניתן להפיץ וירוסים כאלה באמצעות אזניות BLUETOOTH היוצרות לינק אלחוטי בין הנהגים ומכשירי הטלפון הניידים שלהם

לפני מספר שבועות התפרסמה הודעה באינטרנט כי הוחדר וירוס למחשבים של ....מכונית LEXUS. ידיעה זו, הדליקה נורות אדומות ומהבהבות אצל יצרני הרכב, שכן כפי שוירוסים יכולים לחדור למחשבים ולשתק את פעילותם בתאריך מסויים, או ע"י לחיצה על כתובת אינטרנטית כלשהי, כך ניתן יהיה להחדיר וירוס למחשבים של מכוניות ולתכנת אותם כך שישתקו את פעולת המכונית בתאריך מסויים. אכן נשמע מפחיד למדי - גם לאחר שתיגרר המכונית למוסך, ספק אם בידע המצוי היום אצל המכונאים ניתן יהיה לפתור את הבעיה.

 

החשש הוא כי ניתן להפיץ וירוסים כאלה באמצעות אזניות BLUETOOTH היוצרות לינק אלחוטי בין הנהגים ומכשירי הטלפון הניידים שלהם

 

החשש הוא כי ניתן להפיץ וירוסים כאלה באמצעות אזניות BLUETOOTH היוצרות לינק אלחוטי בין הנהגים ומכשירי הטלפון הניידים שלהם, במיוחד באלה של הדור השלישי אשר ניתן לגלוש באמצעותם באינטרנט. מצב כזה אכן נשמע כמו מדע בדיוני, אך מסתבר כי כבר אותרו וירוסים שהשתכנו בהחבא בטלפונים סלואלריים, וכי תעשיית האנטי-וירוסים נערכת לכך.

אך דבר אחד הוא כאשר וירוס גורם למחיקת ספר הטלפונים בזיכרון של המכשיר הנייד, ודבר אחר הוא כאשר הוא משבש את מנגנון האנטי החלקה של מעצורי הרכב, או מנגנונים אחרים של המכונית. בינתיים, הודיעה חברת LEXUS כי לידיעה שהתפרסמה באינטרנט אין כל בסיס. אך הכל גם מודים כי ניתן להחדיר וירוסים למערכות המחשבים של כלי רכב.

התייחסות: אם אנחנו בעניין הפחדה, ניתן בקלות לשרטט תרחיש של החדרת וירוס גם למחשבים של מטוסי נוסעים. מכל מקום, נראה כי יש כאן מקום ליזמות שתיצור הגנה מוחלטת בפני וירוסים מסוג חדש ומאיים.

 powered by: mipotech