ירידה בצריכת משקאות מוגזים ומסוכרים – מסימני "מהפכת הבריאות" השוטפת את ארה"ב

השוק האמריקני עובר למים בבקבוקים (מינרליים או מסוננים), משקאות דיאט לא-מוגזים וקפה עודכן ב 9 במרץ

ירידה בנתח השוק של המשקאות המוגזים של שני המובילים  - קוקה קולה ופפסי - סימלה את שנת 2004, בעוד שנתח השוק של יצרני משקאות מוגזים כמו Cadbury , PLC ו- Cott עלה באותה תקופה. אמנם קוקה קולה עדיין מובילה בגאון בתחום זה (ראו אייטם נוסף בנושא בהמשך העדכונים השוטפים), אך הפער בינה לבין פפסי הצטצמם: קוקה קולה הגיעה ל- 43.1% מכלל השוק לעומת 31.7% של פפסי, ומדובר בשוק שהיקפו הוא כ- 66 מיליארד דולר.  נתח השוק של קוקה קולה קלאסיק עמוסת הקלוריות ירד ב- 0.7% ואילו נתח השוק של פפסי קולה עתירת הקלוריות ירד ב 0.4%. לעומת זאת תחום הדיאט ומשקאות האנרגיה עלה באופן משמעותי – דיאט פפסי ב- 6.7% ודיאט קולה ב 5%.

מגמות אלה מסמנות את השינויים בשוק האמריקני העובר למים בבקבוקים (מינרליים או מסוננים), משקאות לא-מוגזים וקפה. אנליסטים קובעים, כי אחת הסיבות לכך היא ששוק המשקאות הקלים סובל בעיקר מהעדר חדשנות - זאת למרות שבשנה שעברה יצאו קוקה קולה ופפסי עם משקאות מוגזים מסוכרים שיש בהם כמחצית הקלוריות, אך הציבור גילה בהם עניין מועט בלבד.

התייחסות: הסיבה העיקרית לירידה בצריכת המשקאות עמוסי הקלוריות היא מגמת המלחמה בהשמנה השולטת עתה בארצות הברית ומתפשטת במרבית העולם המערבי, כולל ישראל. הירידה בצריכת משקאות מוגזים נובעת ממודעות גבוהה לצורך הבריאותי בשתייה רבה של נוזלים ובמיוחד מים, שכן קשה לשתות כמות גדולה של משקאות מוגזים בגלל תחושת המלאות שהם יוצרים.powered by: mipotech