איום על השיווק הוויראלי: פרסומת מזויפת של פולקסוואגן הופצה באינטרנט

האם ייווצר זן חדש של "האקרים" מאלה המפיצים וירוסים רק לשם ההנאה שבכך?

ניצניה של תופעה חדשה המאיימת על השיווק הוויראלי באמצעות האינטרנט התגלו בימים אלה, כאשר פרסומת מזויפת של פולקסוואגן הופצה בקרב גולשים. על כך מדווחים הניו יורק טיימס ואמצעי תקשורת אחרים. בפרסומת מגיע נהג בעל חזות מזרח תיכונית  עם מכונית מדגם פולו אל בית קפה הומה, ואז מתגלה כי הוא מחבל מתאבד המפוצץ את עצמו, אך למרות הפיצוץ העז המכונית נשארת שלמה. הפרסומת מסתיימת במוטו "קטנה אבל קשוחה". החשש הוא כי עלולה להיווצר מגמה של פרסומות מזויפות, שכן קל וזול יחסית להפיק אותן ולהפיצן באינטרנט. רשת רויטרס מדווחת כי חברת פולקסוואגן הגישה בגרמניה תלונה פלילית נגד יוצרי הסרטון, למרות ששמם לא הוזכר בכתב התלונה, שכן על פי החוק הגרמני ניתן להגיש תלונה פלילית גם נגד עבירות שלא ידוע מי ביצע אותן. עם הגשת התלונה מחויבת המשטרה לפתוח בחקירה.

אחד מהערוצים המתפתחים של השיווק הוויראלי הוא העברה וולונטרית של פרסומות באמצעות הדוא"ל. הפרסומות המוצלחות ביותר, אלה המסוגלות להצחיק או להפתיע, יכולות להגיע למיליונים רבים של גולשים/צרכנים.

התייחסות: קשה לדעת מה המניעים להפיק ולהפיץ פרסומת כזו, אשר ללא ספק פוגעת בתדמית של פולקסוואגן. יחד עם זאת עדיין אין לראות בכך מגמה, אלא התרעה על האפשרויות ההרסניות הטמונות בכך. כך יכול להיווצר זן חדש של "האקרים" מאלה המפיצים וירוסים רק לשם ההנאה שבכך, או כאלה העלולים להירתם למטרותיהם של גורמים המעוניינים להזיק למתחרים שלהם.

 powered by: mipotech