פולין והמדינות שהצטרפו לאיחוד האירופי מהוות הזדמנות לעסקים קטנים


 

יותר מ-200,000 עסקים קטנים בארה"ב מוגדרים גם כיצואנים, כאשר אחד היעדים החמים ליצוא הוא פולין, המציעה יתרונות משמעותיים ליצואנים.  לאחרונה, על פי הניו יורק טיימס, ניכרת מגמה חדשה כאשר לא מעט בעלי עסקים קטנים מהגרים לפולין יחד עם עסקיהם ורואים ברכה במעשיהם. מספר סיבות לכך: בפולין אנשי מקצוע חרוצים ומיומנים אשר שכרם הוא כעשירית משכרו של איש מקצוע בארה"ב.

 

לפני שלוש שנים ראו הפולנים לראשונה תנורי חימום לאיזורי ישיבה פתוחים בבתי קפה. עתה רוב בתי הקפה שם מצויידים בהם.

 

מוצרים אמריקניים נהנים מעוצמה רבה של מותג מטריה הקרוי MADE IN USA. למוצרים אלה כוח משיכה גבוה והם מייצרים עבור אלה הסוחרים בהם תוצאות עסקיות טובות. פרננדו זוקה, שהעביר את עסקי הרהיטים שלו לפולין, מציע סיבה נוספת להצלחת המוצרים שלו: קל לצרכן הפולני להבחין במוצרים איכותיים, שכן המבחר שם הוא עדיין דל למדי. בקליפורניה, המדינה ממנה בא זוקה, ענף הקמעונאות בכל הקטגוריות מציע מבחר ענק של מוצרים ומותגים, מה שיוצר אצל הצרכן מצב של מידע רב מדי, ואינו מאפשר לו לקבל החלטת קניה נבונה. כך מוצרים שכל צרכן אמריקני מכיר כמעט מיום שנולד הם בבחינת אטרקציה בפולין. זוקה מביא לדוגמא תנורי גז לחימום אזורי ישיבה פתוחים של בתי קפה, אשר הושקו לראשונה בפולין לפני שלוש שנים - ועתה כמעט שאין בית קפה ואף מסעדות שאינם משתמשים בהם כדי להגדיל את תפוסת השולחנות בימות החורף. "אם הייתי עוסק לפני שלוש שנים רק במוצר זה, הייתי היום מולטימיליונר," אומר זוקה לניו יורק טיימס.

התייחסות: הצטרפותן של עשר מדינות ממזרח אירופה לאיחוד האירופי מייצגת הזדמנויות רבות, שכן מדינות אלה נמצאות בשלבים מאד ראשוניים של האצה כלכלית, כאשר עד לאיחוד הן בקושי נחשפו למגוון העצום של מוצרי צריכה המקובלים במערב. בתקופה ראשונית זו גם יצואנים ישראלים - ולאו דווקא הגדולים שבהם - יכולים לזהות הזדמנויות נישה לייצא את מוצריהם לשם.

 powered by: mipotech