מכשיר חדש המאפשר להקליט מוסיקה מתחנות רדיו יכול להוות איום על תעשיית המוסיקה


 

חברת Griffin Technology יצאה לשוק עם מכשיר המתחבר אל המחשב הביתי ומוסיף לו רדיו AMFM המאפשר למשתמש להקליט בזמן אמיתי תוכניות ומוסיקה לפי רצונו. המכשיר הקרוי Radio Shark כולל גם אפשרות תכנות מראש של תוכניות להקלטה במועד מאוחר. המכשיר, המזכיר בתכונותיו את TIVO, מאפשר להפסיק השמעה של תוכנית רדיו ולחזור ולשמוע אותה מהנקודה בה הופסקה. החיבור למחשב נעשה באמצעות כבל USB, והתוכניות והמוסיקה המוקלטת ניתנות להעברה מיידית למכשירים בקטגוריית IPOD המאחסנים מוסיקה בפורמט MP3. החיסרון היחידי של המכשיר החדש הוא כי הוא תלוי בעוצמת תחנת הרדיו, ובמידה שהעוצמה אינה חזקה דיה ההקלטה לא תהיה נקיה. חיבור המכשיר למחשב, כולל התקנת התוכנה, הוא מהיר וידידותי והתצוגה על מסך המחשב היא של מכשיר רדיו, אשר ניתן באמצעות העכבר להעביר בו תחנות ולהקליט את הרצויה. מחיר המכשיר 69$.

 

התייחסות: 1. הקונספט מייצג איום נוסף על תעשיית המוסיקה, שכן עד עתה ניתן היה להוריד ללא תשלום להיטים רוויי וירוסים באמצעות תוכנות מסוג קאזה, או לרכוש את המוסיקה תמורת 99 סנט לשיר מאתרים בקטגוריה של ITune. ה Radio Shark יאפשר לנו להקליט ולסנן את המוסיקה המועדפת עלינו, כולל ממצעדי להיטים, ללא כל תשלום וללא חשש של וירוסים.

2.מערכות המדיה העומדות לרשות הצרכנים גורמות לכך שמשבצות הזמן שלנו "תפושות" על ידי מדיה כזו או אחרת. במכונית נאזין לרדיו, בבית ובמשרד נצפה בטלוויזיה, נגלוש באינטרנט ונעביר הודעות דוא"ל ו- SMS. לעתים התוכניות המועדפות עלינו ברדיו מוחמצות שכן הן מושמעות במשבצות זמן שאינן מתאימות לסדר היום. במידה שהפתרון המוצע על ידי   Radio Sharkייקלט היטב אצל הצרכנים, תתבצע עליית מדרגה של תחנות רדיו, יופקו תכניות מושקעות יותר ואף תגדל הכנסתם.powered by: mipotech