מדיה חדשה: Pop-Up-Shops - חנויות הנפתחות לשבוע אחד בלבד


מגמה חדשה התופסת לה תאוצה ואשר ניתן לכלול אותה בקטגוריה של מדיה, היא תופעת ה- Pop-Up-Shops. בהתאם לתפישה חדשה זו מוקמות חנויות לפרקי זמן קצרים במקומות שונים ובלתי צפויים, והן פועלות בדרך כלל למשך שבוע אחד בלבד או לעתים עד מספר שבועות. החנויות מוכרות מוצרים ואף מותגים ידועים ויוצרות סביבן תהודה רבה, הן בשל החידוש שבכך והן בשל המוצרים המוצעים על ידן והמחירים המיוחדים. יש המייחסים תופעה זו לקטגוריה של "שיווק גרילה" המאופיינת בפעולות המתבצעות בדרך כלל ברמת הרחוב. החשיפה של החנות החדשה והזמנית נעשית באמצעות פליירים המחולקים ברחובות ובקניונים, באמצעות דוא"ל וכמובן בטכניקה של שיווק ויראלי (מפה לאוזן).

 

סקר שנעשה בין קמעונאים ויצרנים מראה כי 40% מהנשאלים סבורים שהתרומה הגדולה ביותר של ה- Pop-Up-Shops היא ביצירת Buzz. 31% סבורים שהן תורמות לחיזוק המותג

 

חברת Vacant אשר הוקמה לאחרונה עוסקת בהקמת חנויות כאלה בכל רחבי העולם, ומתמחה בעיקר במוצרים שקשה למצוא אותם בדרך כלל בקניונים ובמרכזי הקניות הפתוחים. התופעה החלה להיות נפוצה ועתה מוקמות כמעט בדרך של קבע חנויות כאלה בניו יורק, לוס אנג'לס, שיקגו, טוקיו, שנחאי ולונדון. לאחרונה נכנסו לתחום זה גם חברות גדולות – כמו ערוץ הטלביזיה MTV, שחבר למספר קמעונאים גרמנים מובילים אשר הקימו חנות "ניידת" שערכה מסע "הופעות" לתקופה של שבוע בכל אחת מהערים המבורג, מינכן וקלן, ובה הוצעו לצרכנים מהדורות מוגבלות של אופנה וגאדג'טס. סקר שנעשה בין קמעונאים ויצרנים מראה כי 40% מהנשאלים סבורים שהתרומה הגדולה ביותר של ה- Pop-Up-Shops היא ביצירת Buzz. 31% סבורים שהן תורמות לחיזוק המותג, והשאר מצביעים על כך כי הן מגדילות את המכירות וגורמות לקהלי יעד חדשים להתנסות במוצרים חדשים.

התייחסות: קונספט חזק אשר ילך ויתפשט במקומות רבים. למרות שאין עדיין די נתונים נראה כי המודל העסקי הוא נכון, שכן התהודה הנוצרת על ידי החנות הזמנית, והעובדה כי הכל יודעים שהחנות תיסגר בתוך שבוע, גורמות להתפשטות מהירה של המידע עליה. גם המכירות עצמן מכסות חלק מההוצאות, ומייצרות מכירות נוספות בנקודות המכירה הקונבנציונליות או הוירטואליות של המותגים. סביר להניח כי נראה בקרוב קונספט זה גם בישראל.   

 powered by: mipotech