"קניון סגנון חיים" מייצג מגמה חדשה

קטגוריה חדשה של קניונים שלא ניתן למצוא בהם את הרשתות הגדולות מתפתחת במהירות בארה"ב וגורמת נדודי שינה לבעלי הקניונים הגדולים

 "קניון סגנון חיים" (Lifestyle Center) הוא השם שניתן לקטגוריה חדשה בתחום הקניונים. קניון בקטגוריה זו כולל חנויות מתמחות אשר כל אחת מהן מובילה בקטגוריה שלה, כמו ANN TAYLOR באופנה, WILLIAM SONOMA בכלי בית ו BARNES AND NOBLE בתחום הספרים. בעת השיטוט בקניון כזה ניתן להתרווח בכורסאות עשויים מעור, במקום אלה העשויים מפלסטיק קשה בקניונים קונבנציונאליים, ובמקום להסתבך במבוך של מדרגות נעות האופייני לקניונים הגדולים, ניתן לשוטט בשדרות בהם נטועים עצים ולהתרגע ליד מזרקות מים מעוצבות. בקניון כזה ניתן גם למצוא ספא הממוקם בדרך כלל ליד בית הקפה של סטארבקס. "קניון סגנון חיים" הוא קטן יותר בשטחו מהקניונים הגדולים ומגיע לכ 5,000 מ"ר ונראה ככפר קטן השומר באדיקות על סינון קפדני של החנויות ושאינו מוכן להכניס לתוכו חנויות ענק כמו TARGET או SEARS. ואכן נראה כי קונספט זה חודר היטב בארה"ב. בעוד שבשנת 2002 היו רק כשלושים  Lifestyle Center, הרי שבשנת 2004 כבר הגיע מספרם ל 120, ועתה התייצב קצב הגידול שלהם לכ 20 בשנה.

טרי מקוויין, נשיא חברה המפתחת קניונים כאלה אומר כי קטגוריה זו היא בעלת קצב הצמיחה הגדול ביותר בתחום הקמעונאות בארה"ב.

התייחסות: הקניונים בישראל הם במידה רבה תמונת ראי של הקניונים הגדולים בארה"ב. יחד עם זאת, שטח הקניונים כאן הוא קטן יותר, והשיטוט בהם הוא נוח למדי. ייתכן שבעתיד נראה משהו מהקונספט החדש.

 powered by: mipotech