מורה נבוכים לתקשורת אלחוטית לפס רחב


 

WI-FI - אותות רדיו בשיטת מיקרוגל העוברים דרך קירות ותקרות, המאפשרים למשתמש גישה לפס רחב ללא צורך בכבלים ובחוטים. טווח פעולה – כ-100 מטר. ה-WI-FI מאפשר גם העברה של סרטי וידיאו לטלפונים סלולאריים .

 

WI-MAX  -   רשת עולמית של מיקרוגל שיכולה לאפשר גישה לפס רחב עם טווח פעולה של עד 50 קילומטר. ההערכה היא כי בתוך שנתיים שלוש תחליף טכנולוגיה זו את ה WI-FI

 

VOLP – טכניקה המאפשרת העברה של שיחות טלפון באמצעות הפס הרחב של האינטרנט. השיחות הן בעלות נמוכה במיוחד ולעתים אף חינם, לכל מקום בעולם בו יש תקשורת אינטרנט.   ה-VOLP מהווה כיום את האיום הרציני ביותר על חברות הטלפוניה הקווית.

 

BLUE TOOTH – טכנולוגיה אלחוטית המאפשרת לקשר בין מחשב למדפסת ללא צורך בחוטים, וכן בין אזניות למכשיר טלפון סלולארי. הטכנולוגיה מבוססת על גלי רדיו וניתן באמצעותה להעביר דאטה באופן שניתן להגדירה כקומוניקציה מובנית בין מכשירים דיגיטליים.

התייחסות: טכנולוגיות אלה מייצגות כיום את המגמות העיקריות של תחום תקשורת הנתונים, ובאות לידי ביטוי בשינוי דרמטי בסוגי המכשירים המוצעים היום לצרכן, הן של מחשבים ניידים ואזניות אלחוטיות והן של שינוי בתחום הטלפוניה  הקווית.

.powered by: mipotech