הקטגוריה של מזון לחיות מחמד עוברת בהיקפה את הקטגוריה של צעצועים לילדים


סקר מראה כי ב-64 מיליון בתי אב בארה"ב יש חיית מחמד – ב-12 מיליון יותר מאשר לפני חמש עשרה שנים. אוכלוסיית חיות המחמד מונה 65 מיליון כלבים, 78 מיליון חתולים, 28 מיליון חיות קטנות אחרות, 17 מיליון ציפורים ו-192 מיליון דגי אקוואריום. תעשיית המזון לחיות המחמד בארה"ב היא גדולה יותר מאשר ענף הצעצועים לילדים, שכן יש "רק" 72 מיליון ילדים בארה"ב. המגמה החזקה ביותר של רכישת חיות מחמד היא אצל בתי אב אשר הילדים שבהם בגרו ועזבו, וכן אצל ה"יאפיס" – צעירים בעלי מקצוע ובעלי הכנסה גבוהה מהממוצע.

קשה לדעת מהו מספר חיות המחמד בישראל, אך די להתבונן בנתונים של חברת "ביופט" הישראלית (מעברות), יצרנית מזון הכלבים דוגלי ומזון לחתולים, שמכירותיה צמחו ברבעון הראשון של השנה ב- 15%, כדי להיווכח כי תחום המזון של חיות המחמד בישראל נמצא אף הוא בקצב גידול גבוה.

 

מכירותיה של "ביופט" הישראלית, יצרנית דוגלי צמחו ברבעון הראשון של השנה ב 15%

 

בשנת 2003 צמח התחום בארה"ב ב-8.7%. אך אחזקה של חיית מחמד אינה מצטמצמת רק בהוצאה על מזון – נוספים לכך ביקורים וטיפולים אצל הווטרינר בקצב ממוצע של 2.3 ביקורים בשנה לחיית מחמד, בהוצאה ממוצעת של 263$. כמו כן נרכשים עבור החיות  צעצועים ומתקנים שונים שנועדו לתת לבעליהן את ההרגשה כי הם מעניקים לכלב או לחתול האהובים עליהם את המיטב. כך זכו 66 מיליון כלבים וחתולים בארה"ב לקבל מתנה מבעליהם בחג המולד האחרון, שלא לדבר על מתנות ליום ההולדת של חיית המחמד, אשר 23 מיליון בעלי חיים זוכים בהן מידי שנה. בעליהן של חיות המחמד החלו בשנים האחרונות להקפיד על איכות המזון, כשהם בוחנים ברמת המדף את מספר הקלוריות למנת מזון ואת מרכיביה, ומעדיפים באופן ברור מזון דל קלוריות ודל בכולסטרול. המגמה השולטת היום היא העדפה של מזון בריאות לחיות המחמד, ממש כמו מוצרי המזון המוצעים בחנויות בריאות וטבע עבור בעליהן של אותן חיות.

התייחסות: תחום חיות המחמד הוא ענף גדל והולך המייצג הזדמנויות עסקיות חדשות גם לגורמים ישראלים, הן בשוק המקומי והן בשוק הבינלאומי. די לבחון את קצב הגידול של המזון לחיות מחמד בישראל, כדי לשקול כניסה גם לתחומים נלווים, כמו מתקנים שונים, צעצועים, קישוטים ותכשיטים.powered by: mipotech