בקצרה


 

  • סקר שנערך בקרב 4,839 אמריקנים בגילאי 18-64 מראה כי בממוצע מבלה כל אחד מהם 3 שעות בגלישה באינטרנט לעומת 1.7 שעות צפיה בטלביזיה. ממצא נוסף הוא כי כשליש מהגולשים עושים זאת ממקום העבודה שלהם. יחד עם זאת משמש האינטרנט בעיקר ככלי תקשורת בינאישית – 57% מהזמן הגלישה מוקדש לדוא"ל ולצ'טים אשר כחמישית מהם מתקשרים עם אנשים שמעולם לא הכירו. כ 9% עסוקים במשחקי מחשב, 4% בקניות והשאר בגלישה לאתרים שונים. ההתעסקות בדואר זבל מתרחשת בממוצע אחת לחמש דקות של גלישה. מתברר עוד כי ככל שרמת ההשכלה יותר גבוהה, כן מוקדש יותר זמן לגלישה באינטרנט. בעלי תואר ראשון ויותר מהווים 43.2% מהגולשים, בעוד שכאלה שלא סיימו תיכון מהווים 24.2% מהם.
  • מערכות זיהוי כהגנה בפני טרוריסטים המבוססות על טכנולוגיות כמו זיהוי על פי טביעת אצבעות, תווי פנים וקול יצמחו ויגיעו בשנת 2005 ל 1.8 מיליארד דולר, בהשוואה ל 719 מיליון דולר בשנת 2003, על כך מדווח המגאזין פורצ'ן.
  • השקעה של תאגיד במחקר ופיתוח מהווה את המנוע העיקרי לחדשנות ולצמיחה. אך בממוצע עולמי נמצא היקף ההשקעות בתחום זה בירידה מתמדת שהחלה בשנת 2001 והגיעה לשיא בשנת 2003. כך חתכה חברת פורד את תקציב הפיתוח שלה ב 200 מיליון דולר, וחברת סימנס ב 900 מיליון דולר. יחד עם זאת ניכרת עליה בהשקעות מחקר ופיתוח בתעשיות כמו תרופות, ביוטכנולוגיה ומחשבים. 
  • האיחוד האירופאי מודאג מהגרעון המסחרי של יוון ובעיקר מכך שהיוונים הפרו את הבטחתם לקצץ לקצץ בתקציב.  על כך מדווח ההראלד טריביון. האיחוד האירופאי היקצה ליוון ארבעה חדשים להסדיר את הקיצוצים בתקציב אך מאחר שיוון לא ביצעה זאת, הודיע  המפקח מטעם האיחוד כי יבקש אישור של הממשלות החברות באיחוד האירופאי לפתוח בהליכים שיסתיימו בסנקציות כנגד יוון.

 powered by: mipotech