מישלין פיתחה צמיג חדש ללא אויר אשר יותקן בתחילה בכלי רכב צבאיים


חברת מישלין אשר בשנת 1890 פיתחה לראשונה את הצמיג המוכר לנו, מציגה עתה בארה"ב את הפיתוח החדש שלה - צמיג נטול אויר וחסין בפני תקרים, אשר עשוי להחליף את זה המוכר לנו כל כך. לצמיג החדש הקרוי TWEEL  (שילוב של TIRE ו WHEEL) יהיה אורך חיים כפול ואף יותר מאחיו המנופח באוויר. ה TWEEL  מורכב מארבעה חלקים (הצמיג מורכב מ 23 חלקים) הכוללים מחיצות פוליאוריתן גמישות הנותנות לצמיג החדש היכולת לספוג את הקפיצות והמהמורות שבדרך.

ה TWEEL (שילוב של TIRE ו WHEEL) יהיה בעל אורך חיים כפול ואף יותר מאחיו הבכור המנופח באוויר

 

יתרון נוסף של ה TWEEL הוא שגם לאחר שיתבלה, ניתן בעלות נמוכה יחסית לחדש אותו. השימוש הראשון בצמיג החדש יהיה צבאי, ולאחר מכן לאחר שיוכנסו בו שיפורים נוספים המיועדים להקטין את רעש הכביש האופייני לו יותקן גם בכלי רכב אזרחיים. הצמיג החדש יאפשר נסיעה נוחה יותר, שכן אחד מהבעיות של הצמיג הנוכחי היא שכדי לשמור על נסיעה חלקה יש לשמור על לחץ אוויר קבוע לפי הוראות היצרן. שכן כאשר לחץ האוויר הוא גבוה מידי הנסיעה הופכת לקופצנית ובלתי נעימה. זו גם אחת הסיבות שבעתיד הקרוב יצויידו כל המכוניות שיימכרו בארה"ב במכשיר מדידה של לחץ האוויר בצמיגים. אך ב TWEEL אין כלל לחץ אוויר, ולכן הנסיעה תהיה מאוזנת ונוחה בדיוק כפי שיצרן המכונית תיכנן.

התייחסות: במידה שה TWEEL אמנם ייקלט, תהיה זו מהפיכה של ממש, שכן מפעלים ייאלצו לשנות את פסי הייצור שלהם, שלא לדבר על "מתקני פאנצ'רים" שייצטרכו לעבור הסבה מקצועית. יחד עם זאת נראה כי במונחים של זמן, יעברו עוד מספר שנים, עד שהמכונית החדשה שנרכוש תהיה מצויידת בצמיגי TWEEL

 powered by: mipotech