ההיי-טק משתלב בתעשיית הקוסמטיקה


 

"הקוסמטיקה שוברת את מחסום העור" – זוהי הכותרת בניו יורק טיימס המבשרת על החידושים המהפכניים בענף הידוע בכך שההבטחות שניתנו לצרכנים היו לעתים משכנעות יותר מהתוצאות. מסתבר כי פני ענף הקוסמטיקה הם לכיוון ההיי-טק, כמו אותם יצרנים שהצליחו לפתח במשך השנים "קליעים" כימיים התוקפים בהצלחה את קמטי הפנים בעורן של נשים. המגמה החדשה באה לידי ביטוי במידת היכולת של תכשירים נגד קמטים לחדור מה שיותר עמוק לעור.  כך חברת FREEZE 24/7 מחדירה עתה לשוק את GABA המכיל חומצת אמינו המשמשת בדרך כלל כתוסף הנמכר ללא מרשם והמיועד להרגיע את אלה הסובלים מתופעות של חרדה.

 

אסתי לאודר, מחדירה עתה לשוק תכשיר המכיל כדורי פרוטאין אשר כל אחד מהם מכיל תרכובת של תכשירים כנגד קמטים, הנכנסים לעור, ונספגים בו בתהליך איטי

 

ה GABA מרגיעה את שרירי הפנים הנמצאים במתח ומיישרת את הקמטים. פרוקטר אנד גמבל פיתחה "עזרים מיקרוסקופיים" הנראים כאשר מגדילים אותם בהרבה, ככדורים של מיסב כדורי, שאינם נספגים על ידי העור, אבל מסייעים "לדחוף" את המרכיבים הפעילים של תכשירי הקוסמטיקה עמוק לתוך העור. ענק הקוסמטיקה, אסתי לאודר, מחדירה עתה לשוק תכשיר המכיל כדורי פרוטאין אשר כל אחד מהם מכיל תרכובת של תכשירים כנגד קמטים, החודרים לעור, ונספגים בו בתהליך איטי ומבוקר. "מדענים שאינם שייכים לענף הקוסמטיקה, כמו למשל בתחום הננו-טכנולוגיה תורמים עתה רבות לקידומו של התחום" אומר בראיון לניו יורק טיימס, ניל גורדון, נשיא אגודת הננו העסקי בקנדה. ואכן נראה כי כדאי להשקיע בתחום זה, שכן היקף המכירות של תכשירים לטיפול בפנים הגיע השנה ל 7 מיליארד דולר, מה שמייצג גידול שנתי יציב של 6%.

התייחסות: אנליסטים מתריעים, מפני יצירת הבטחות יתר שאינן ניתנות למימוש. בינתיים הכל מדברים על הפריצה הטכנולוגית, אך התוצאות עדיין שנויות במחלוקת. אחת הבעיות בתחום הקוסמטיקה היא שתכשירי פנים, כמו מוצרים אחרים, אינם נמצאים תחת הרגולציה של ה FDA  , כך שלמעשה אין בקרה על התוצאות. יחד עם זאת, מאחר שקוסמטיקה היא במידה רבה מכירה של חלום, וחדשנות היא הכרח שיווקי, יש להניח כי תכשירים אלה יתפסו נתח שוק משמעותי.

 

 powered by: mipotech