סטארט-אפ פיתח מערכת קופונים ייחודית ומכר מיליון קופונים בשנה

הקונספט שפותח על ידי החברה, מבוסס על מכירת כמות גדולה של קופונים המייצרת עבור העסק המעניק את ההנחה, גידול משמעותי במכירות (ינואר 2009)

חברת הסטארט-אפ, Groupon, שהוקמה לפני כשנה, הצליחה למכור עד כה מיליון קופונים, של חברות כמו ZIP CAR (השכרת רכב לפי שעה), NBA, ובלוקבסטר, והצליחה עקב כך לבצע גיוס שני של כסף בהיקף של 30 מיליון דולר. חברת Groupon, שולחת מידי יום במייל, תווי מתנה למסעדות, סלוני יופי, ואירועי בידור מגוונים, המעניקים לצרכן, הנחה ממוצעת של 50 אחוז. הקונספט שפותח על ידי החברה, מבוסס על מכירת כמות גדולה של קופונים המייצרת עבור העסק המעניק את ההנחה, גידול משמעותי במכירות, וחשיפת היתרונות שלו, לפלחי שוק חדשים. במידה שלא נוצרת מסת מינימום של מכירות, העסקה מבוטלת, כך שהעסק, והצרכנים אינם מחויבים בסכום כלשהו. יחד עם זאת, חלק מהעסקאות מבוססות על כמות מינימום נמוכה, לקבוצות קטנות של 500 איש, ולעתים גם של 50 איש. חברת Groupon, פועלת עתה ב 28 ערים בארה"ב, כאשר קהל היעד שלה הוא גילאי 18-35, המיוצג על ידי 70 אחוז נשים.

פרשנות העורך: בפועל זוהי מכירה קבוצתית, כאשר חברי הקבוצה אינם מכירים איש את רעהו, אך מתקבצים בשל ההצעות המושכות. השימוש במייל, יוצר את ההנעה המיידית לפעולה, שכן, היכולת לרכוש קופון ב 50 אחוז הנחה למסעדה מבוקשת, מוגבל ליום המשלוח בלבד, כאשר תוקף הקופון הוא לזמן ארוך יותר. שיטה זו נהוגה גם בארץ בפורמט פחות אטרקטיבי, במסגרת קופונים המצורפים לדו"חות כרטיסי האשראי.

 powered by: mipotech