חברות תעופה יוזמות מבצעים יצירתיים כדי להילחם במיתון

חברת התעופה האירופאית Aer Arann הצליחה להקפיץ את המכירות בפרק זמן של שעתיים, ב 320% לעומת המכירות במשבצת זמן זאת במועדים מוקדמים יותר (נובמבר 2009)

חברת התעופה האמריקנית קונטיננטל, מציעה לחברים במועדון הנוסע המתמיד שלה, להשתתף במכרז, שבו כל חבר במועדון, יכול להציע על פי בחירתו חלק מהקילומטראז' העומד לרשותו, כדי לזכות בטיול מסביב לעולם, במחלקת העסקים של חברת התעופה, בביקור בכל אחד משמונת פלאי עולם, ולהתאכסן במלונות חמישה כוכבים. על המבצע המפתה, יכול ללמוד כל אחד מהנוסעים המתמידים, הן מדיוור מקוון ישיר, מכניסה לאתר החברה, וכמובן גם מציוצים רלבנטים של טוויטר. במקביל התפרסם כי חברת התעופה האירופאית Aer Arann הצליחה להקפיץ את המכירות  בפרק זמן של שעתיים, ב 320% לעומת המכירות במשבצת זמן זאת במועדים מוקדמים יותר. החברה הבטיחה כי 50% הנחה על מחירי כל הטיסות שלה, לכל מי שיבצע הזמנה בין השעות 1300-1500 ביום מסוים. ההודעה על כך הועברה לקהלי היעד השונים, רק יממה אחת לפני המועד הקובע, באמצעות המייל, בשעות העבודה, מאחר שמחקר שביצעה קודם לכן הראה, כי רק מספר מצומצם של לקוחות מבצע את הזמנת הכרטיסים מהבית. כך, שרוב ההזמנות בוצעו יום קודם לכן בסביבות השעה שתיים אחה"צ.

פרשנות העורך: מצבן הקשה של חברות התעופה מאלץ אותן לצאת במבצעים יצירתיים, המייצרים תנועת קונים. מבצעים אלה, נדרשים מידי פעם כדי לשפר את תזרים המזומנים של חברת התעופה, ומיועדים בעיקר לחברים בתכניות הנוסע המתמיד, ובכך מייצגות קהל יעד בעל יכולת כספית, המגיב להצעות מפתות בהתאם. חשוב לציין כי מבצעים כאלה משפרים את הקשר בין החברה ללקוחותיה, אך אינם יכולים לשמש תחליף לאסטרטגיה מותאמת למציאות המשתנה.

 powered by: mipotech