'הלבשת ביצועים' היא נישה חדשה ומתפתחת בתחום הטקסטיל החכם

המגמה הבריאותית שהזיזה 'יושבי כורסאות' ממקומם הנוח, ישירות על מסלולי ההליכה, הריצה, והרכיבה על האופניים, מנערת מרבצן גם תעשיות מסורתיות (נובמבר 2009)

הרחבת השימושים בטקסטיל חכם, יצרה לאחרונה נישה הגדלה במהירות שקיבלה את המינוח החדש 'הלבשת ביצועים' (performance apparel). הגידול המהיר בנישה זו, נוצר עקב החדשנות הטכנולוגית, הכוללת פיתוח של סיבים חדשים, ושל תהליכי ייצור מתוחכמים, שלא כולם שייכים לתחום הטקסטיל החכם. על כך פורסם בניוזלטר החודשי של איגוד הטקסטיל והאופנה בהתאחדות התעשיינים. מנוע צמיחה נוסף לנישה זו, הוא השינויים המהירים בסגנון החיים של הצרכנים, כולל גידול בהכנסות, נישואין בגיל מאוחר, ובהתאמה מספר גדול של 'סינגלס' המחפשים לממש את עצמם, ולהפנות את מרצם וכספם לפעילויות זמן פנאי, על חשבון הקמת משפחה. נישת 'הלבשת ביצועים' בעיקר בתחום הספורט גדלה בארבע השנים האחרונות ב 19.4%, והיא מוערכת בהיקף מכירות עכשווי של 6.4 מיליארד דולר. מעריכים כי בתוך ארבע שנים, יגיע היקף הנישה ל 7.6 מיליארד דולר. אנליסטים מציינים כי ביגוד הספורט לגברים גדל מהר יותר מאשר ביגוד ספורט לנשים, כאשר עיקר הגידול מתבצע באיחוד האירופאי, מזרח אסיה וצפון אמריקה.

פרשנות העורך: המגמה הבריאותית שהזיזה 'יושבי כורסאות' ממקומם הנוח, ישירות על מסלולי ההליכה, הריצה, והרכיבה על האופניים, מנערת מרבצן גם תעשיות מסורתיות כמו הטקסטיל, שהפכו לחלק בלתי נפרד מתחום ההיי-טק, ומעמידות לרשות צרכנים רבים, בגדים נוחים יותר, מותאמים לשינויים במזג האוויר, ומסייעים גם בשיפור ביצועים גופניים.

 powered by: mipotech