הגישה השיווקית המהפכנית של רשת מקדולנד'ס תעביר לצרכנים מסרים בגישה של "אחד על אחד"


המותג מקדולנד'ס, הסופג בימים אלה ביקורת קשה על תרומתה  של רשת המזון המהיר לתהליך ההשמנה של אמריקה ושל בני ארצות אחרות - לומד את הלקחים, מפתח שיטות חשיפה חדשות, ועורך שינויים במוצר. הרשת, שהפכה את החשיפה המסיבית בכלי התקשורת ההמוניים לכלי העיקרי במיצוב המותג שלה, עורכת שינויים המוגדרים על ידי מנהל השיווק הנמרץ שלה לורנס לייט  כמהפכה. לייט כבר סיכם עם רשת בתי המלון OAK BROOK  לפתוח במלונותיה חנויות לילדים בהן יימכרו חולצות הנושאות את הלוגו המוזהב של מקדונלד'ס. כמו כן החל לייט במו"מ עם התאחדות הכדורסל האמריקנית, כדי שבכל פעם ששחקן קולע לסל, יושמעו באמצעות מערכות הרמקולים רבות העוצמה שבאיצטדיון חמשת התווים הראשונים של מנגינת הפרסומת החדשה I'm lovin' it  של הרשת.

 

מנהל השיווק של מקדונלד'ס קובע כי נסתיימה תקופת הצרכן הרוצה להיות כמו כולם והחלה התקופה בה הצרכן רוצה להיות שונה ומיוחד

 

בימים אלה נפתחה החנות McKids  בסין ובתוך שנה ייפתחו שם 25 חנויות אשר ימכרו צעצועים, בגדים וקלטות וידיאו של מקדונלד'ס. החנות הראשונה של McKids  תיפתח בארה"ב בשנה הבאה. לייט מאשר בראיון לביזנס וויק, כי מאמצי השיווק של הרשת יישענו במידה רבה על היכולות הטכנולוגיות החדשות בתחום המחשבים והאינטרנט כדי להגיע אל הצרכנים בפילוח ממוקד ומפולח בגישה של "אחד על אחד". לייט קובע כי השינוי הגדול שחל בציבור הצרכנים בארבעה העשורים האחרונים הוא בכך, שבעשור הראשון רצה הצרכן "להיות כמו כולם, להיות נורמלי", בעוד שהצרכן של היום רוצה להיות שונה ומיוחד ולקבל את המוצרים והשירותים בהתאם לביקושים האישיים שלו - ולא בהתאם לביקושים של כלל הציבור. לייט מכנה את תקופתנו בשם "תקופת האני", כשכוונתו  היא כי ה"אני" בלבד נמצא בראש מעייניו של הצרכן. לדעתו של לייט יתבטא השינוי בכך שיירד המשקל של הפרסום בפריים טיים בטלביזיה - וכבר עתה חדלה הרשת לייעד שני שליש מתמהיל המדיה  שלה לפריים טיים של ערוצי הברודקסט (NETWORK). לייט אומר, כי שינוי נוסף יהיה בכך שהקד"מ של הרשת - שהיה בעבר מיועד להגדלת מכירות בלבד - ייועד מעתה לשדרוג המותג וחיזוקו אצל קהלי היעד.

 

התייחסות: הצרכן תמיד רצה שהיצרנים ייענו לביקושים האישיים שלו, אך רק בשנים האחרונות העמידה הטכנולוגיה לרשותנו את הכלים – מחשבים מהירים ופס רחב -המאפשרים למלא את מאווייו הייחודיים.

 powered by: mipotech