הקפה של סטארבקס יימכר ב 9,000 מסעדות של רשת סאבוויי

מהלך זה, המשלב את הקפה הממותג של סטארבקס, עם רשת הכריכים המובילה בעולם, עשוי להקפיץ את סאבוויי, לחמישיית מסעדות המזון המהיר המובילות בעולם. (נוב' 2009)

המהלך המפתיע, המצביע על עוצמתה של רשת הכריכים סאבוויי, התפרסם רק בשבוע שעבר, כאשר רשת בתי הקפה המובילה בעולם סטארבקס, הודיעה כי הקפה שלה יימכר עד סוף השנה ב 9,000 מסעדות של רשת סאבוויי. בכך, הופכת סאבוויי, מרשת מזון מהיר שהתמקמה לאחרונה בעשיריה הפותחת של רשתות הסעדה, לרשת המציעה גם קפה ממותג היטב, והיא נכנסת בכך לתחרות עם רשת דאנקן דונאטס, שהפכה למותג מוביל בתחום הקפה בארה"ב, וכמובן גם עם רשת מקדולנד'ס שהחלה לפני כשנה להתחרות עם סטארבקס בתחום הקפה. מהלך זה, המשלב את הקפה הממותג של סטארבקס, עם רשת הכריכים המובילה בעולם, עשוי להקפיץ את סאבוויי, לחמישיית מסעדות המזון המהיר המובילות בעולם. רשת "סאבוויי" היא המובילה בעולם בקטגוריה של כריכים, כאשר בבריטניה בלבד מגיע  היקף שוק הכריכים ל-5 מיליארד ליש"ט בשנה. לרשת 30,140 מסעדות הפועלות ב- 87 ארצות, ולאחרונה היא משקיעה את מירב מאמצי השיווק שלה בבריטניה ובאירלנד. היקף הפרסום הגלובאלי שלה הוא 400 מיליון דולר בשנה והיקף המכירות של "סאבוויי" בבריטניה הוא כפול מהמכירות של רשת מקדולנד'ס,

 

פרשנות העורך:מלחמת הקפה בארה"ב, הפכה לזירת התגוששות שבה החדשנות והיצירתיות, מגיעות לשיאים חדשים כאשר בכל זמן נתון, מתרחשים מהלכים שיווקיים מקוריים, המשדרגים או מפחיתים את עוצמת המותג של רשת זו או אחרת.

 powered by: mipotech