בארה"ב גדל השימוש במדיה החברתית כמודיעין עסקי לחברות

כך, המותג הפרטי Kirkland, של רשת חנויות המגה Costco , נזכר פעמים רבות במדיה החברתית, וחברת נילסן קבעה כי המדובר בבאזז. (נוב' 2009)

למרות שרק 3.5 אחוז מכלל הפעילות הקמעונית בארה"ב מתבצע אונליין, מתברר כי השפעת האינטרנט על מכירות אופליין גדלה והולכת. הסיבה לכך, היא הפופולאריות הגואה של המדיה החברתית, או כפי שהיא מכונה 'מדיה מונעת על ידי צרכנים"(CGM), המעמידה לרשות הקמעונאים הזדמנות ייחודית להקשיב למה שיש לצרכנים לומר, ואף לקחת חלק בדיאלוג. חברת נילסן מנתחת כבר את התכנים המופיעים במדיה זו, והרלבנטיים ללקוחותיהם, ומציגה בפניהם תובנות חדשות אודות המותגים הפרטיים, שירות לקוחות ונושאים אחרים שהצרכנים מעוניינים בהם. כך, המותג הפרטי Kirkland, של רשת חנויות המגה Costco , נזכר פעמים רבות במדיה החברתית, וחברת נילסן קבעה כי המדובר בבאזז. זאת מאחר שנתח השוק של הרשת בקטגוריה של חנויות מגה הוא 55%, אך המותג הפרטי של אותה רשת היה נושא לשיחה ודיאלוגים של 71% מהצרכנים. כאשר בדקה נילסן את התכנים של אותם דיאלוגים התברר כי הסיבה לאחוז כה גבוה של צרכנים המתייחסים למותג הפרטי, היא התלהבות מאיכותו.

פרשנות העורך: המדיה החברתית הכוללת בלוגים, פודקסטים, וגם ווידיאו, מהווה כיום זירה מרכזית למודיעין עסקי, בעיקר לחברות שליבת העסקים שלהם מבוססת על 'עסק מול הצרכן" (C2C). עקב כך נוסדו מספר חברות, העוקבות אחר היקפי הדיאלוגים במדיה זו, בנושאים ספציפיים הקשורים לחברות כאלה. לעתים, החברות עצמן יוצרות את ה 'טריגר' לדיאלוגים אלה, בכך שהיא מציגה עמדות שונות לגבי מוצרים, שירות לקוחות ונושאים אחרים שמעניינים את הצרכן. התגובות וההתייחסויות של ציבור הצרכנים מציגות בפני החברה המסוימת, וגם בפני המתחרות שלה, תובנות חשובות לגבי עמדותיהם של הצרכנים. יחד עם זאת, יש חשיבות רבה למספר התגובות, שכן ככל שהן רבות יותר, כך ניתן לייצר ניתוחים אמינים יותר. בישראל, מספר התגובות וההתייחסויות הוא קטן, ועל כן יכול גורם אינטרסנטי להשפיע על התוצאה.

 powered by: mipotech