אנליסטים מאמינים כי הפופולאריות של ה Iphone תישחק

הסיבה: תחרות קשה של טלפונים סלולאריים עם תוכנת ההפעלה אנדרואיד של גוגל, והגידול הדרמטי במספר האפליקציות שפותחו לאנדרואיד (אוקטובר 2009)

הוכפל מספר האפליקציות שפותחו בשבועות האחרונים עבור טלפונים סלולאריים עם מערכת ההפעלה אנדרואיד. כידוע קצב הגידול של האפליקציות מצביע על מידת הפופולאריות של מערכת ההפעלה, ככל שמספר האפליקציות גדל, כך מסתבר, עולה רמת הפופולאריות, במקרה זה של אנדרואיד. אחת הסיבות לכך, היא המהלך האחרון של חברת הטלפוניה המובילה בארה"ב VERISON שהודיעה על השקה קרובה של טלפון אנדרואיד שלה מתוצרת מוטורולה, והחלה כבר במהלכים שיווקיים אינטנסיביים. עד סוף השנה הזו יהיו כבר כ 20 דגמים שונים של טלפונים ניידים מבוססי אנדרואיד, וכ 30 דגמים נוספים במהלך השנה הבאה. מעריכים כי עד שנת 2012 תהיה אנדרואיד מערכת ההפעלה הסלולארית השנייה בגודלה בעולם. אך חברת אפל, באמצעות ה iPHONE, משכה יזמים שפיתחו כבר 85,000 אפליקציות.

פרשנות העורך: השבועון ביזנס וויק ערך השבוע סקר בין קוראיו, שנשאלו אם לדעתם המנייה של אפל היא גבוהה מערכה האמיתי של החברה. זאת לאחר, שאפל, הוכרזה כחברה מספר 4 בארה"ב. התוצאות 55 אחוז סבורים שערך המנייה מייצג נאמנה את שווי החברה, אך 45 אחוז סברו כי ערך המנייה הוא מופרז. ייתכן שתוצאות אלה, מציגות הערכות חדשות של צרכנים הסבורים כי אפל עומדת עתה בפני תחרות קשה של גוגל.

 powered by: mipotech