רשת הספרים הגדולה בעולם השיקה ספר אלקטרוני מתחרה בקינדל

משתמש יכול להעביר ספר שמוצא חן בעיניו לחבר שגם הוא בעלים של NOOK, שיוכל לקרוא בו במשך 14 ימים. לאחר מכן, הספר חוזר אוטומאטית לבעליו המקוריים (אוקטובר 2009)

http://online.wsj.com/video/first-look-at-barnes--noble-nook-e-book-reader/0D692F58-A4C5-42E4-A7CC-1B4709751F6E.html

רשת הספרים המובילה בארה"ב, בארנס אנד נובל, הודיעה על השקת ה NOOK שהוא ספר אלקטרוני שפותח על ידה, כמהלך מפתיע בתחרות עם הקינדל של אמזון. ה NOOK בנוי כמו ספר, וכאשר הוא נפתח מוצגים לפני המסך שני מסכים, האחד לקריאת הספר, והשני הנראה כמו מסך מוגדל של Iphone, מציג מקלדת וירטואלית, ואפשרות להתרשם מה 'כריכה' הקדמית והאחורית של ספרים שונים. כמו כן ניתן באמצעות המסך השני, לצפות בקטעי ווידיאו, להאזין למוסיקה, ולטפל במסמכים שונים. ה NOOK הוא אלחוטי, וניתן להוריד ולאחסן באמצעותו 1,700 ספרים שונים, כאשר הדובדבן שבקצפת הוא מאגר של מיליון ספרים שנסרקו על ידי רשת ה ספרים לעומת 350,000 של הקינדל. אחת התכונות המבריקות של ה NOOK הוא שמשתמש יכול להעביר ספר שמוצא חן בעיניו לחבר שגם הוא בעלים של NOOK, שיוכל לקרוא בו במשך 14 ימים. לאחר מכן, הספר חוזר לבעליו המקוריים, שבמהלך תקופה זו לא יוכל לקרוא בספר. מאז שהושק ה NOOK בחודש יולי האחרון הורדו על ידי צרכנים למעלה ממיליון ספרים דיגיטאליים. אך, כל המעורבים בקטגוריה זו, נמצאים זה מספר חודשים במתח, מאחר שידוע כי חברת אפל, עומדת להשיק ספר אלקטרוני משלה, כאשר על פי תקדימי ה iPOD  וה iPHONE מעריכים כי המכשיר החדש יציג מספר הפתעות.

פרשנות העורך: התחום הולך ומתרחב, ואין כיום ספק שזו מגמה ברורה. קשה לדעת, כיצד ייראה תחום זה בעוד שלוש-ארבע שנים, שכן, כבר יש הערכות כי מחשבי המיני קלי המשקל, שמחיריהם נמצאים בירידה מתמדת ישמשו גם כספרים אלקטרוניים. יחד עם זאת, עצם כניסתה של רשת הספרים הגדולה בעולם, לתחום זה, מצביעה על תחזית ברורה של שחיקה משמעותית במכירות ספרים פיסיים.

 powered by: mipotech