היומונים בבריטניה מפתחים תכניות נאמנות לשמור על קוראיהם

המירור, כעיתון צהוב, מתכנן להשיק גם אתר חדשות חדש שיקודם כ 'רכילות שהפכה לרעל' (gossip gone toxic) ויתמקד בסיפורים עסיסיים על סלבריטאים. (ספט. 2009)

היומונים הבריטיים המחפשים דרכים חדשות כדי להגדיל את הכנסותיהם באמצעות תכניות נאמנות לקוראים נאמנים היכולים להיכנס לאתרים ייעודיים כדי ליהנות מתכנים ייחודיים, שאינם מופיעים במהדורה המודפסת. הגרדיאן, אחד היומונים הבולטים בבריטניה, הקים את מועדון הגרדיאן המעניק לחבריו סיפורים אקסקלוסיביים, ומזמין אותם לאירועים ייחודיים המתקיימים בבנין החדש של המערכת. דוברת הגרדיאן, אומרת כי התגמול של החברים במועדון מגביר את נאמנותם לעיתון. היומון מירור, שאף הוא הקים אתר לקבוצה אקסקלוסיבית של קוראים, מאמין, שניתן יהיה למכור פרסומות באתר. המירור, כעיתון צהוב, מתכנן להשיק גם אתר חדשות חדש שיקודם כ 'רכילות שהפכה לרעל' (gossip gone toxic) ויתמקד בסיפורים עסיסיים על סלבריטאים. גם בארה"ב, הוושינגטון פוסט, מתכנן ליצור קבוצה איכותית של קוראים, שיוזמנו מפעם לפעם לארוחות ולמפגשים עם עיתונאים בכירים, המוכרים לקוראים, בעיקר דרך מאמריהם וכתבותיהם.

פרשנות העורך: העיתונות המודפסת המודעת היטב לשחיקה בהכנסותיה, מחפשת דרכים חדשות וחדשניות כדי להגביר את הנאמנות של קוראיה. גישות אלה, שעושות שימוש באינטרנט, שהוא המתחרה העיקרי של העיתונות המודפסת, מבוססות על אינטראקציה בין העיתון לבין הקוראים, ועשויה גם להניב פירות. יתכן שמאחד הרעיונות החדשים, ייוולדו מודלים מניבים לעיתונות זו. 

 powered by: mipotech