מיקרוסופט השיקה תכנית לשיתוף תוצאות חיפוש בין חברים בפייסבוק

החלק הארי של הגולשים מאד סלקטיבי באשר לתכנים שהם מוכנים להעביר לחברים ומכרים, שכן, העברה של תוכן 'נמוך' הוא משעמם, עלולה לגרום נזק לתדמיתם. האם גם בתכנית Bing&Ping יפעל הכלל הזה. (ספט. 2009)

חברת מיקרוסופט השיקה את ה  Bing&Ping שהיא סוג של מנוע חיפוש המאפשר לחברים בפייסבוק, וברשתות חברתיות אחרות, לחלוק את התוצאות של חיפוש שערכו באחד ממנועי החיפוש עם חבריהם. כך יוכלו גולשים להעמיד לרשות 'חבריהם' לרשת המלצות על סרטים חדשים, מסעדות, וחוויות במקומות חופשה שונים. ה 'בינג' מאפשר לקבל תשובות מיידיות כמו תוצאות של משחק כדורסל או כדורגל, וגם להעביר רעיונות והצעות לשיפור המשחק, שגם מאמנים יכולים להעיף בהם מבט ואף לאמץ רעיונות חדשים. האנליסטית דברה וויליאמסון, מבקרת את התכנית ואומרת כי אלה המתכננים נסיעה יכולים לחלוק את המידע שהעלו בחיפושיהם עם חברים שעימם הם עומדים לנסוע, אך אינה סבורה שמידע כזה עשוי לעניין את הרשת החברתית שבה הם פועלים.

פרשנות העורך: החלק הארי של הגולשים מאד סלקטיבי באשר לתכנים שהם מוכנים להעביר לחברים ומכרים, באמצעות המייל. שכן, העברה של תוכן 'נמוך' הוא משעמם, עלולה לגרום נזק לתדמיתם. סביר להניח, כי גם בתכנית Bing&Ping יפעל הכלל הזה. יחד עם זאת, נראה שלקונספט זה יש סיכוי בקבוצות שלחבריהם רקע מקצועי משותף, בעיקר במערכות תוך ארגוניות.

 powered by: mipotech