המותג הפרטי בישראל מדשדש כי לא פותחה אסטרטגיה למיתוגו


המותג הפרטי בארה"ב תופש גובה והוא הופך במספר רשתות מזון  לדומיננטי יותר מאשר מותגי העל הנמכרים בהן. המותג הפרטי עבר בחמש עשרה השנים האחרונות מהפך, ומקו מוצרים כמעט גנרי המעביר מסרים של איכות בינונית ואף נמוכה במחירים זולים - הוא הפך לקו מוצרים המזוהה עם הרשת והמעביר מסרים של איכות גבוהה ומחירים נוחים יותר מאשר מותגי-העל.

השינוי חל כאשר הרשתות הפנימו את העובדה כי המותג שלהן כרשת הוא חזק לא פחות מהמוצרים הממותגים הנמכרים בהן, ומייצג עבור הלקוחות ערכים כאמינות ואחריות. נכון להיום, על פי דו"ח של מכון המזון בארה"ב, 80% מהמכירות של המותג הפרטי ברשתות מתרכזים ב-20% מהקטגוריות המצויות בחנויות,  המייצגות את הביקושים הגבוהים ביותר של הצרכנים. לרשתות יש יתרון בבחירת מקום ואופן הצגתם של מוצרים מקו המותג הפרטי על המדף, כאשר מתח הרווחים של הרשתות במותגים הפרטיים הוא גבוה יותר מאשר במוצרים אחרים. בישראל עדיין לא תפשו המותגים הפרטיים חלק משמעותי ממכירות הרשתות, וזאת בעיקר בגלל העדר אסטרטגיה שיווקית נכונה למיתוג המותג הפרטי.

 

התייחסות: נקודות האיזון העדינות הקיימות בין רשתות המזון יכולות להתערער כאשר אחת מהרשתות תצליח להפוך את המותג הפרטי שלה למותג-על. תופעה כזו עלולה לגרום לעריקה של לקוחות מרשתות אחרות, שבהן כמובן לא יוכלו לרכוש את מוצרי מותג-העל החדש.

 

 powered by: mipotech