רשתות אופנה מרחיבות את תחום האביזרים הרווחי יותר

מומחי קמעונות אומרים כי תכשיטים, חגורות וצעיפים הם אביזרים המאופיינים בקנייה אימפולסיבית, ולכן אין צורך לתמוך בהם במהלכים פרסומיים יקרים. (יולי 2009)

רשתות אופנה המתמודדות עתה עם ירידה בהיקף המכירות, מרחיבות את תחום האביזרים, המייצג רווחיות גדולה יותר, והיקף מכירות גדול. רשת J.Crew המתמחה בבגדי יום יום (קז'ואל) פתחה לפני כשבוע את בוטיק האביזרים הראשון שלה בניו יורק, ובקרוב תשיק את הקטלוג השלישי שלה לאביזרי אופנה. לפני כשנה היה היקף המכירות של אביזרים ברשת כ 165 מיליון דולר, כ 12% מכלל מכירות הרשת, מה שמהווה הכפלה של המכירות בתקופה של חמש שנים. גם קבוצת גאפ, השיקה לאחרונה בוטיק אביזרים בשם EDITION של תת הרשת בננה רפובליק, זאת כאשר רשת האופנה היוקרתית   Henri Bendel , הוסיף 6 חנויות נוספות המתמחות בלעדית באביזרי אופנה. מומחי קמעונאות אומרים כי תכשיטים, חגורות וצעיפים הם אביזרים המאופיינים בקנייה אימפולסיבית, ולכן אין צורך לתמוך בהם במהלכים פרסומיים יקרים. ג'נה, ליונס, מנהל תחום יצירתיות ב J.Crew, אומרת כי רכישת אביזרים אינה כרוכה בשהות מייגעת בתאי המדידה, וכל שעל הקונות לעשות הוא לקחת אותם מהמדף וללכת ישירות לקופה. מתח הרווחים הגבוה של האביזרים הוא כפול מזה של הבגדים ומגיע בדרך כלל ל 80%, זאת כאשר שטח המדף הנדרש להצגתם הוא זניח לעומת שטח המדף המיועד לבגדים.

פרשנות העורך: אחת הסיבות להתרחבות תחום האביזרים היא גידול בביקושים של קהלי יעד נשיים, שנקלט היטב איזה על הקמעונאים. ביקושים אלה הניעו מהלכי חדשנות גם בתחום זה, כדי לתת מענה לצרכים של נשים, הרואות כיום באביזרים, פרטי אופנה חיוניים, כמעט שוויי ערך לבגדים עצמם. מאחר שהמחיר הבסיסי של אביזרים הוא נמוך, ניתן, במיוחד ברשתות יוקרה, למכור את האביזרים במתח רווחים גדול יותר, ובהיקפים גדלים והולכים.  powered by: mipotech