וולמארט נכנסת לתחום ה PC ומציעה מחשבים ניידים במחירים נמוכים במיוחד

מחשב נייד של HP כולל מערכת הפעלה ויסטה, זיכרון 3 ג'יגה, ודיסק קשיח של 160 ג'יגה מוצע למכירה ב 298 דולר (1,150 ₪ ). הקונספט – פנייה לקהלי יעד מעשירונים גבוהים (יולי 2009)

רשת וולמארט נכנסת במלוא עוצמתה לתחום הקמעונאי של מחשבים ניידים. לפני מספר ימים התפרסם כי הרשת הציבה ב 1,200 חנויות שלה (מתוך 3,600) תצוגות חדשות של מחשבים, במחירים נמוכים במיוחד, על פי קונספט הדיסקאונט של הרשת. כך, מחשב נייד של HP כולל תוכנת הפעלה ויסטה, זיכרון 3 ג'יגה, ודיסק קשיח של 160 ג'יגה מוצע למכירה ב 298 דולר (1,150 ₪ ), או מחשב ACER עם דיסק קשיח של 320 ג'יגה, וסוללה של 8 שעות, מוצע למכירה ב 548 דולר (2,100 ₪). חברת המחקר NPD מעריכה כי הרשת עומדת לבצע מהלכים דומים נוספים בתחום האלקטרוניקה הביתית, לאחר שהמהלך הראשון, למכירת מותגי טלביזיה מובילים במחירים נמוכים הוכיחה את עצמה.

פרשנות העורך: המטרה העיקרית של מהלכים אלה היא להפוך את וולמארט למקור משיכה לקהלי יעד מעשירונים גבוהים יותר. קהל היעד העיקרי של הרשת הוא העשירונים 3-7 , אך המיתון הנוכחי והשינוי שחל בהתנהגות הצרכנים גם מהעשירונים הגבוהים יותר, יצר עבור וולמארט הזדמנות עסקית. העובדה כי ניתן לרכוש ברשת מוצרי אלקטרוניקה ביתית של מותגים מבוקשים, במחירים נמוכים משמעותית, מאשר ברשתות אחרות, הופכת אותה בהדרגה ליעד  שופינג עבור צרכנים מהמעמד הבינוני ומעלה.


powered by: mipotech