רשת חנויות הספרים הגדולה בעולם מתחרה בקינדל

בארנס אנד נובל, השיקה חנות מקוונת לרכישה של ספרים דיגיטאליים, מתוך מלאי של 700,000 כותרים, ותשיק בקרוב גם קורא ספרים אלקטרוני חדש (יולי 2009)

במקביל נמסר, כי רשת הספרים הגדולה ביותר בארה"ב, בארנס אנד נובל, השיקה חנות מקוונת לרכישה של ספרים דיגיטאליים, מתוך מלאי של 700,000 כותרים. אך ספרים אלה, אינם מיועדים לKINDLE   אלא ל iPhone , ל בלקברי, ולספר האלקטרוני החודש העומד לצאת בתקופה קרובה של היצרן Plastic Logic. מהלך זה, הוא תגובה של רשת הספרים הידועה שהחליטה להתחרות ראש  בראש עם פורטל הספרים הגדול ביותר בעולם, אמזון. רשת הספרים הודיעה עוד, כי בתוך שנה יהיו במלאי הדיגיטאלי שלה, למעלה ממיליון כותרים. מנכ"ל החנות המקוונת החדשה, וויליאם לינץ', אמר כי האסטרטגיה של החברה מבוססת על האמונה כי צרכנים באשר הם יוכלו להוריד ספרים כמעט בכל מתקן קריאה שהוא, ממחשב נייד, ספר אלקטרוני, טלפון סלולארי ומחשבי כף יד, מלבד ה...קינדל.

פרשנות העורך: מהלך חדש זה של רשת הספרים הגדולה בעולם מאיץ את חדירת הספר האלקטרוני כאשר שלושת המתחרים – קינדל של אמזון, סוני ובארנס אנד נובל, משקיעים סכומי עתק בפיתוח יתרונות יחסיים חדשים כדי לשמור על מקומם בשוק. השליטה בשוק תהיה של אותו גורם, שיציע את מבחר הספרים הפופולארי ביותר, במחיר הזול ביותר, בזמינות ונגישות המהירה ביותר, למכשיר הידידותי ביותר.powered by: mipotech