תופעה: חלק גדול מההקלקות על פרסומות באינטרנט מזויפות

דו"ח שהתפרסם לפני כשבוע על ידי חברת Anchor מראה כי קרוב למחצית ההקלקות על פרסומות באינטרנט שהגיעו מוייטנאם הן מזויפות (יולי 2009)

דו"ח שהתפרסם לפני כשבוע על ידי חברת Anchor מראה כי קרוב למחצית ההקלקות על פרסומות באינטרנט שהגיעו מוייטנאם הן מזויפות ונועדו להגדיל הכנסות של אתרים וכן גם של חברות פרסום אינטראקטיביות. הדו"ח קובע בפסקנות כי 48% מההקלקות אינן אמיתיות, זאת בהשוואה ל 28% מההקלקות בארה"ב, ו 26% מקנדה שאף הן מזויפות. הבדיקה שהתבצעה על ידי ANCOR  מסבירה תופעה זו, בכך שמספר רב של ספקי אינטרנט בוייטנאם משתמשים בתוכנות מיושנות, וכי חלק גדול מהצרכנים משתמשים בחלונות 98 , שנפגעו בוירוסים  שהוחדרו אליהם היודעים לבצע הקלקות בשעות הלילה כאשר חלק גדול מהמשתמשים ישן. נתונים של חברת המחקר Shadowserver תומכים בממצאי המחקר, לאחר שמצאו כי תוכנת ריגול שהוחדרה למחשבים בכל רחבי העולם, הגדילה בחודש ינואר השנה את מספר ההקלקות פי 100.

פרשנות העורך: תשלום על פי מספר הקלקות היה בעייתי עוד בתחילת דרכו. הגישה המקובלת כיום היא ספירת 'לידים', כאשר המקליק ממלא טופס עם פרטים אישיים. האתר מקבל תשלום עבור כל 'ליד' מאושר. האינטרנט נתפש כיום כמדיה האידיאלית ל ROI, (מדידת ההחזר על ההשקעה), אך כפי שמסתבר, לא כל מה שמדיד הוא גם אמיתי.

 powered by: mipotech