רשת אופנה בריטית בולטת בצמיחה דרמטית בתקופת המיתון

רשת PRIMARK אינה מוציאה אגורה על פרסום וידועה ברמת ההוצאות הנמוכה שלה, מה שמעניק לה יתרון יחסי הבא לידי ביטוי במחירים נמוכים (יולי 2009)

ענף הקמעונות מקיז דם בתקופת המיתון, אך רשת אופנה אחת חוגגת, ומכירותיה ממשיכות לעלות בקצב מרשים של 21% במשך ארבעה החודשים האחרונים. רשת  Primark הבריטית, השייכת ל Associated British Foods כבר פועלת במקומות שונים באירופה, כאשר לאחרונה נפתחה החנויות הראשונות בעיר ברמן שבגרמניה ובליסבון בפורטוגל. כמו כן הוקמה החנות ה 13 בספרד בעיר ברצלונה. אחד היתרונות היחסיים של הרשת הוא בתהליך הייצור המהיר הנמשך שישה שבועות בלבד, מתחילת התכנון והעיצוב של הבגד ועד להצבתו על מדפי החנויות - בין אם המדובר במעיל בסגנון העיצוב של קייט מוס, בחצאית אופנתית של סיינה מילר או בלהיט של שנת 2006, כאשר הרשת יצאה לשוק עם ז'קט בסגנון צבאי, שנמכר בהיקף של רבע מיליון יחידות.  הסבב המהיר של הבגדים מיצב את Primark כרשת שבה יכולים צעירים וצעירות למצוא בגדים חדשים ומעוצבים היטב בכל ביקור, הנחטפים מהמדפים. בשל הסבב הגבוה וההיקף הגדול של המכירות יכולה הרשת למכור האופנה שלה במחירים נמוכים במיוחד ולהרוויח היטב. 

פרשנות העורך: הרשת ידועה ברמת ההוצאות הנמוכה שלה, מה שמעניק לה יתרון יחסי הבא לידי ביטוי במחירים נמוכים. הרשת אינה בוחלת בחיקוי מותגים ידועים, ובדיעבד, היא נתבעה על הפרת זכויות יוצרים פעם אחת בלבד. רמת ההוצאות הנמוכה מושגת גם בגלל שהרשת אינה מוציאה אפילו אגורה אחת על פרסום.powered by: mipotech