חברת NCR הוותיקה נכנסת לתחום הקיוסקים האלקטרוניים להשכרת DVD

שוק השכרת הסרטים פיסיים הגיע בשנה שעברה ל 23.5 מיליארד דולר אך רק 1.5 מיליארד דולר מהם התקבלו מהורדה של סרטים דיגיטאליים באינטרנט. (יולי 2009)

חדשנות מיוחסת בדרך כלל לחברות חדשות וצעירות, אך כפי שמתברר גם חברות וותיקות יודעות לעשות זאת, כאשר הן מנוהלות כראוי. חברת NCR שנוסדה ב 1884, והתמחתה במשך השנים בפיתוח קופות רושמות, ובנקומטים, הפתיעה רבים כאשר נכנסה לתחום השכרת סרטי DVD, ו...השכרת סרטים שניתן להוריד בשיטת ה STREAMING. מנכ"ל NCR , וויליאם נוטי שהצטרף לחברה לפני כארבע שנים רכש לאחרונה את חברת TNR, המפעילה קיוסקים אלקטרוניים לסרטי DVD, במסגרת אסטרטגיה שלפיה תהפוך NCR למובילה גלובאלית בקטגוריה של פתרונות בשירות עצמי.  הכניסה למדיה דיגיטאלית, הוא שלב נוסף שיתפתח גם לתחומים נוספים, במסגרת האסטרטגיה של שירות עצמי. אכן, המספרים מדברים בעד עצמם.  שוק השכרת הסרטים פיסיים הגיע בשנה שעברה ל 23.5 מיליארד דולר אך רק 1.5 מיליארד דולר התקבלו מהורדה של סרטים דיגיטאליים באינטרנט. על פי הצפי יגיע בתוך שנתיים היקף השכרת הסרטים ל 25 מיליארד דולר.

פרשנות העורך: נראה כי בעתיד תתבצע הורדה של סרטים בעיקר באמצעות מחשבים, נייחים וניידים, קונסולות של ספרים אלקטרוניים, וגם מתקנים סלולאריים. יחד עם זאת, יתכן, שבתקופת השנים הקרובות, יהיה עדיין יתרון יחסי לסרטים פיסיים, כפי שמתברר מתוך הנתונים דלעיל. אך בעוד שבתחום הבנקומטים יש ל NCR יתרון יחסי, הרי שבתחום המדיה הדיגיטאלית הם פועלים בשוק רווי מתחרים, כמו NETFLIX ואחרים. ימים יגידו, אם מהלך זה היה מוצדק.

 powered by: mipotech