שמועות כי אמזון עומד לרכוש את NETFLIX

כיום כבר ברור כי צפייה בסרטים בשיטת ה STREAMING ששתי החברות מפתחות היא זו שתחליף השכרת סרטים בפורמט DVD או Blu-ray . (יולי 2009)

בימים האחרונים נפוצו שמועות כי אמזון עומדת לרכוש את ענק השכרת הסרטים, פיסיים ומקוונים, NTFLIX, המשכירה כיום בשיטת ה STREAM 12000 כותרי סרטים המוזנים ישירות לממירים הדיגיטאליים (TIVO) כמו גם לקונוסולות משחקי ווידיאו. גם לאמזון יש שירות Amazon-on-Demand המציע בשיטת ה STREAM 40,000 כותרים שונים של סרטים. כיום כבר ברור כי צפייה בסרטים ובתכניות מוזמנות בשיטת ה STREAMING היא זו שתשלוט בתחום זה בעתיד, כאשר השכרת סרטים בפורמט DVD או Blu-ray תצטמצם מאד ואולי אף תעבור מהעולם. החיבור בין אמזון ל NETFLIX נותן מענה לביקושים של צרכנים על פי דפוסי השימוש המקובלים עליהם – הזנה אינטרנטית של סרטים ישירות למסך הטלביזיה, או תקליטורים באחת משתי השיטות הקיימות.

פרשנות העורך: החיבור בין אמזון ל NETFLIX ישפיע ללא ספק על הרגלי הצפייה גם של צרכנים מחוץ לארה"ב. במיוחד כאשר שיטת ה SREAMING  אינה מוגבלת במרחקים גיאוגרפיים כמו השכרת תקליטורים. לאיחוד זה, במידה שאכן השמועה היא נכונה, יהיו השלכות קשות על רשת בלוקבסטר, אשר בשנים האחרונות מידרדרת והולכת. אך לאיחוד זה, יהיו גם השלכות נוספות, כמו תחרות חריפה עם ערוצי הטלביזיה

 powered by: mipotech