ממשלת הודו משקיעה סכומים ניכרים בתשתיות כדי להזניק את תעשיית הטקסטיל

אחד מתפקידיו של ממשל, הוא לזהות את היתרונות העתידיים תעשיות שונות במשק, להבין את מגבלות הגידול שלהם, ולהשקיע את הנדרש כדי להגיע ליעדים האסטרטגיים. בישראל היו פעם פרויקטים תשתיתיים ייעודיים ששינו את פני המדינה (יולי 2009)

ממשלת הודו רואה בענף הטקסטיל את אחד ממנועי הצמיחה החשובים שלה ועקב כך היא מבצעת עתה השקעות ענק בתשתיות כמו כבישים, סכרים, מסילות ברזל, שדות תעופה ונמלים, כדי ליצור נגישות טובה ליזמים בתחום הטקסטיל בכל רחבי המדינה. הפרויקט המכונה גיאו-טקסטיל מיועד להניע בתוך מספר שנים צמיחה של 12% בטקסטיל ארוג ושל 20% בטקסטיל ארוג. מהלכים אלה מצביעים על אסטרטגיה ברורה של ממשלת הודו, אשר תציב את הודו כמובילה גלובאלית בענף הטקסטיל, במיוחד כאשר בשנים האחרונות מתרחב שם הפיתוח של טקסטיל חכם. אך ג. וונג המנכ"ל ההתאחדות האמריקנית לבדים לא ארוגים, מצא לנכון למתוח גם ביקורת על ענף הטקסטיל בהודו, על כך שקיימת שם העדפה לרכישה של מכונות חדשות, במקום להשקיע במחקר ופיתוח. "השקעה במכונות מאופיינת בהחזר איטי, בעוד שהשקעה במחקר ופיתוח, מאפשרת ליזמים לפתח מוצרים השייכים להם, המייצגים מתח רווחים גבוה יותר מאשר קבלנות משנה".

פרשנות העורך: גם בישראל היו פעם פרויקטים תשתיתיים ייעודיים, כמו המוביל הארצי, ששינה את מפת המים כאן, וכמו תשתית הסיבים האופטיים שאפשרה להפוך את ישראל למעצמת היי טק גלובאלית. אחד מתפקידיו של ממשל, הוא לזהות את היתרונות העתידיים תעשיות שונות במשק, להבין את מגבלות הגידול שלהם, ולהשקיע את הנדרש כדי להגיע ליעדים האסטרטגיים. בישראל של היום ישנם מספר יעדים כאלה, בראש ובראשונה מערכת החינוך המדרדרת, הזקוקה נואשות לפתרונות שיאפשרו לישראל לשמור על כוחה ואף לשפרו.

 powered by: mipotech