נילסן כשלה בבדיקת רייטינג של גולשים באתרי חדשות מובילים

שיטת הבדיקה המדגמית היא מתקופות שבהן הטכנולוגיה לא אפשרה בדיקות מדויקות יותר. כיום מתפתחות שיטות בדיקה לא מדגמיות, האוספות מידע מכל גולש (יולי 2009)

לפני מספר שבועות התברר כי חברת נילסן המבצעת בדיקת רייטינג של גולשים באינטרנט, הגזימה משמעותית במספר הגולשים בשלושה אתרים מובילים של תכנית החדשות של רשת פוקס, באתר של הניו יורק טיימס, ובאתר של יו.אס. איי טודיי. חברת נילסן עומדת להציג תיקון לדו"חות השגויים שפורסמו על ידה בחודש מאי, והודיעה כי מערכת חדשה שהושקה על ידה תמנע בעיות כאלה בעתיד. אך, הטעות, המוגדרת על ידי מספר אנליסטים, כהונאה, הדליקה נורה אדומה אצל חברות החדשות, מפרסמים ומשרדי פרסום. המערכת החדשה, שנכנסה לשימוש על ידי נילסן, מבצעת בדיקה על מדגם גדול פי עשרה מאשר המדגמים שבוצעו קודם, כולל בחודש מאי האחרון. מערכת זו גם תוכל לבדוק בו זמנית מספר רב של אתרים עם תנועה גדולה של גולשים. בחברת נילסן מתרעמים על כי במקום להעניק שבחים למערכת החדשה והמדויקת יותר, תוקפים את החברה הוותיקה בתחום הרייטינג בשל טעות, שהוגדרה על ידה כנקודתית, ותוקנה באופן כמעט מיידי. אך המו"לים של אתרי החדשות, אינם מרוצים. דיאן מקנוטי, הדוברת של הניו יורק טיימס אומרת כי הם בוחנים עתה את המתודולוגיה באמצעות שלוש חברות בלתי תלויות אשר כל אחת מהן מבצעת בדיקת רייטינג עצמאית.

פרשנות העורך: שיטת הבדיקה המדגמית היא סוג של אנכרוניזם מתקופות שבהן הטכנולוגיה לא אפשרה בדיקות מדויקות יותר. כיום מתפתחות שיטות בדיקה לא מדגמיות, האוספות מידע מכל גולש, כמו גם מכל צופה בטלביזיה, באמצעות הממירים החדשים, ומסוגלת להעמיד לרשות המפרסמים נתונים מדויקים של הרגלי צפייה וגלישה.

ענק מוצרי הצריכה, פרוקטר אנד גמבל, פיתחה גרסה זולה של המותג 'טייד', דטרגנט הכביסה הידוע, כדי להתמודד עם מתחרים בשוק השרוי במיתון. הגרסה החדשה 'טייד בייסיק' הושקה ב 100 חנויות של הרשתות וולמארט וקרוגר, בדרום ארה"ב. דובר החברה, אמר כי מחירו של ה 'טייד בייסיק' זול ב 20% ממחירו של הטייד המוכר היטב לבתי אב רבים בארה"ב, ובמקומות שונים בעולם, כולל גם בישראל. המותג 'טייד' נמצא בשימוש קרוב לששים שנה, והיקף המכירות הגלובאלי השנתי שלו הוא 3 מיליארד דולר, אך לאחרונה דווח כי היקף המכירות ירד בשל התחרות של מותגים זולים יותר.

פרשנות העורך: אם אינני טועה זוהי הפעם הראשונה שפרוקטר אנד גמבל יוצאת עם גרסה זולה של אחד ממותגי העל שלה. מה שמעיד על חומרת המיתון הפוקד את העולם, מה שעומד בניגוד לתחזיות האופטימיות המתפרסמות מידי פעם, ואשר יתכן, שהן נועדו ליצור תגובת שרשרת פסיכולוגית שתשנה את המצב.powered by: mipotech