יצרני ארוחות מוכנות למותגים פרטיים של רשתות סוגרים מפעלים

הסיבה היא התחרות הקשה בין רשתות המזון, המגלגלות את כדור הורדת המחירים אל המגרש הביתי של יצרני הארוחות המוכנות (יולי 2009)

חמישה יצרני מזון מובילים בבריטניה המתמחים בהכנת ארוחות מוכנות למותגים פרטיים של רשתות מזון, מנהלים עתה ביניהם מו"מ על שיתוף פעולה, איחוד מפעלים, וסגירה של חלק מהם, כמו גם קונסולידציה של פעולות השיווק שלהם. הסיבה לכך, היא התחרות הקשה בין רשתות המזון, הבאה לידי ביטוי בהורדת מחירים, ובכך שהן מגלגלות את כדור הורדת המחירים אל המגרש הביתי של יצרני הארוחות המוכנות הפועלות בעיקר עבור מותגים פרטיים. לאחרונה מתבצעים חילופי מנהלים בחברות המייצרות, במטרה לייעל את הפעילות, כדי שניתן יהיה לשווק את הארוחות המוכנות, במחיר זול יותר, בלי לוותר על רווחיות נאותה. בהתאם לפרסומים האחרונים, היצרן Cavvies עומד לסגור את שעריו, כמו גם היצרן האיסלנדי Bakkavör הסוגר את המפעל שלו בבדפורדשייר. הלחץ על היצרנים בא לידי ביטוי בדרישות לחדשנות ולשיפור האיכות של הארוחות.

פרשנות העורך: התחרות בין רשתות המזון משפיעה כמובן על יצרני המזון. אך יצרנים של ארוחות מוכנות למותגים פרטיים, שהפופולאריות שלהן נמצאת בקו עלייה, בעיקר בשל איכות הולכת ומשתפרת, יודעים כי השינוי הגדול שחל בתקופה זו הוא בהפיכת המותג הפרטי לנושא הדגל של הרשתות הקמעונאיות. מאחר שהמותגים הפרטיים זולים משמעותית מהמותגים המובילים, מופעל על היצרנים לחץ כמעט בלתי אפשרי, הגורם לאיחוד כוחות. סביר להניח, כי בתקופה הקרובה נראה כבר בצעדים חדשניים של מותגי העל, שינסו להגן על נתח השוק שלהם.powered by: mipotech