שיפור דרמטי ביכולת של פילם סולארי חדש להמיר קרני שמש לאנרגיה

תאי הסולאר החדשים Dye-sensitized , עשויים מפילם דקיק והם זולים משמעותית מאשר תאים סולאריים הנמצאים כיום בשימוש ועשויים מסיליקון (יולי 2009)

צוות חוקרים מדרום קוריאה הציג גישה חדשה שתשפר באופן דרמטי את התפקוד של פילם דק סולארי שנמצא עתה בתהליכי פיתוח במכוני מחקר שונים בעולם. השיטה החדשה תשפר את שיעור ההמרה של אנרגיית השמש באמצעות התאים הסולאריים החדשים, ביותר מ 50%. תאי הסולאר החדשים הנמצאים בתהליכי פיתוח שקיבלו את הכינוי Dye-sensitized , עשויים מפילם דקיק, ונחשבים לבשורה החדשה בתחום האנרגיה הסולארית, מאחר שהם עשויים מחומרים זולים באופן משמעותי מאשר התאים הסולאריים הנמצאים כיום בשימוש. התאים החדשים בניגוד לקיימים, הם גם חסיני מזג אוויר, כמו ברד. אב הטיפוס של התאים הסולאריים החדשים, מצליח להמיר כעשירית מהאנרגיה המגיעה מהשמש, אך התאים הסולאריים המסחריים העשויים מהחומר היקר סיליקון, עדיין יעילים יותר, שכן יכולת המרת האנרגיה שלהם היא כפולה. הטכניקה שפותחה בדרום קוריאה משפרת משמעותית את יכולת המרת האנרגיה של תאי ה  Dye-sensitized  ומעריכים כי כאשר הם ייוצרו על בסיס מסחרי, מחירי האנרגיה הסולארית ירדו ויוכלו להתחרות במחירי האנרגיה המופקת מנפט ותוצריו.

פרשנות העורך: האנרגיה הסולארית  היא כיום המבטיחה ביותר מתוך מגוון האנרגיות הנקיות והידידותיות לסביבה. למרות המחירים הגבוהים של הפאנלים המסחריים מוקמים חוות סולאריות שבשנים הקרובות יספקו אנרגיה למספר הולך וגדל של בתי אב, משרדים ומפעלים. ההתקדמות הטכנולוגית היא תוצאה ישירה של השקעות ענק במחקר ופיתוח, הן של חברות  והן של ממשלות וארגונים שונים.powered by: mipotech