אלגוריתם מתוחכם יציג בפני כל מנוי ב NETFLIX רשימת סרטים לטעמו

האלגוריתם פותח על ידי צוות בינלאומי שאחד מחבריו הוא ישראלי, במסגרת תחרות שהכריזה NETFLIX לפני כשלוש שנים כשהפרס לזוכה הוא מיליון דולר (יולי 2009)

חברת Netflix המובילה בארה"ב בתחום ההשכרה, המכירה ועתה גם ההורדה של סרטי ווידיאו, ידועה בחדשנות שלה, שבין השאר גרמה למתחרה העיקרית שלה, רשת בלוקבסטר, להיכנס לסחרור. אחד החוזקות של Netflix היא בהמלצות לצפייה בסרטים שהיא מעניקה לכל אחד ממיליוני המנויים שלה. ככל שההמלצות קולעות טוב יותר לטעמו של המנוי כך מתחזקת הנאמנות שלו לחברת ההשכרה. לפני כשלוש שנים הכריזה Netflix על תחרות לפיתוח אלגוריתם שאמור לקלוע טוב יותר לטעמם של המנויים, שלקחו בה חלק 50,000 מתחרים, מכל קצווי העולם, כאשר הפרס הראשון הוא מיליון דולר. עתה, הודיע צוות בינלאומי של מתכנתים, כי האלגוריתם שפיתח עומד בכל הדרישות של Netflix, וכי הוא משפר ביותר מ 10% את הקליעה לטעמם של המנויים. הצוות המנצח הוא קואליציה של ארבעה צוותים בשם BellKor’s Pragmatic Chaos, הפועלים בארה"ב, אוסטריה, קנדה ו...ישראל. בהתאם לכללי התחרות, לאחר שצוות הוכיח כי הוא משפר ב 10% לפחות, את האלגוריתם הנמצא בשנים האחרונות בשימוש של BellKor’s Pragmatic Chaos, עומדים לרשות הצוותים המתחרים, 30 יום כדי להציג הישג טוב יותר, ולזכות בפרס המיוחל. החבר הישראלי בצוות שהגיע ראשון ליעד, הוא יהודה קורן, מדען בכיר בחברת יאהו מחקר הפועלת בישראל.

פרשנות העורך: היכולת לקלוע לטעמו של כל מנוי על פי 2-3 סרטים ששכר או רכש בעבר, מעמידה לרשות Netflix כלי שיווקי רב עוצמה, ממש כפי שרשת סופרמרקטים מסוגלת להציע לכל אחד מלקוחותיה, הצעות ומבצעים במוצרים המועדפים עליו. זהו, שיווק 'אחד על אחד' במיטבו.powered by: mipotech