פותחו 'צרעות ריגול' החודרות לחדרים ומעבירות מידע ללוחמים

ה 'צרעה' החדשה תהיה חלק בלתי נפרד מציודו של חייל בודד, שיוכל, להפעיל אותה ללא כל קושי, כדי לסרוק את האזורים הסמוכים לו (יולי 2009)

יחידות הצבא האמריקני באפגניסטן ילוו בקרוב על ידי 'צרעות ריגול' הנמצאות בתהליך פיתוח מתקדם בחברת AVAV שמשקל כל אחת מהן 9 גרם ואורכן 7.5 סנטימטר.  דגם זה יחליף את טיסן הריגול, שפותח אף הוא על ידי AVAV הנמצא בשימוש באפגניסטן, שמשקלו  הוא 2.7 קילוגרם ואורכו כ 1.5 מטר, והוא מסוגל לטוס כשעה וחצי, ומופעל בשלט רחוק הדומה לזה משחקי ווידיאו. ה 'צרעה' החדשה תהיה חלק בלתי נפרד מציודו של חייל בודד, שיוכל, להפעיל אותה ללא כל קושי, כדי לסרוק את האזורים הסמוכים לו, בין אם הם הרים, עמקים או מקומות מאוכלסים, ולזהות גורמים עוינים. ה 'צרעות' מסוגלות לשייט בשקט, ולהיכנס ללא רחש לחדרים, דירות, מערות מסתור, ולהעביר בזמן אמיתי סרטי ווידיאו ותכני שיחות של הנמצאים בהם. ה 'צרעה' מסוגלת גם לשמש כפלטפורמה לחיסול ממוקד, שכן היא מצוידת בכלי נשק הניתן להפעלה על פי שיקול דעתו של המפעיל.

פרשנות העורך: פיתוחים אלה עשויים למצוא את מקומם גם בשוק האזרחי, כמו לדוגמא, בתחום המלחמה בתאונות דרכים, כאשר שוטר יכול להפעיל 'צרעה' כזו, כדי לעקוב אחר נהגים המתפרעים בכביש, להורות להם לעצור כאשר הם מתקרבים אליו, ולנקוט באמצעים שהחוק מעמיד לרשותו.powered by: mipotech