רשתות DIY מפתחות שירותי תיקונים בבתיהם של לקוחות

הולכת ומתפשטת מגמת ה DO IT FOR ME . הום דיפו, מקיימת עתה 24 שירותים שונים שהיא מעמידה לרשות הלקוחות בביתם כולל צביעה (יוני 2009)

הולכת ומתפשטת מגמת ה DO IT FOR ME  (עשו זאת בשבילי) המחליפה את מגמת ה DIY, ברשתות המובילות בתחום זה. הרשת המובילה בארה"ב, הום דיפו, מקיימת עתה 24 שירותים שונים שהיא מעמידה לרשות הלקוחות בביתם. כך, הולך ומתעצם מעמדו של הצרכן המפונק, מדור הבייבי בומרס, שפורש עתה לגמלאות, שמאס בעבודה עצמית, ומעדיף שהרשת תבצע עבורו התקנות ותיקונים שונים בביתו. האנליסט אנתוני צ'וקומבה מחברת מורנינגסטאר, אומר כי בני הששים פלוס שוב אינם ששים לתקן את דרך הגישה לביתם בכוחות עצמם, או להתקין חלונות חדשים, ומעדיפים לשלם עבור השירותים של הרשת הקמעונאית הגדולה, במקום לחפש בדפי זהב תיקונצ'יק, שלא תמיד "יוצא צדיק". המגמה זוהתה היטב הן שתי הרשתות המובילות הום דיפו, LOWE'S הפונים עתה ל 77 מיליון הבייבי בומרס, המהווים קהל יעד מרופד היטב ומבטיח. מעריכים כי מספר השירותים המתבצעים על ידי הרשתות בבית הלקוחות, רק יגדל, כאשר לאחרונה הוסיפה הום דיפו, גם שירות של צביעת הבית. על מידת הפופולאריות של שירותים אלה ניתן ללמוד, כי בשנת 2008 גדלו המכירות של שירותים אלה בשנת 2008 ב 28%, כאשר ברבעון האחרון של השנה שעברה, בעת שהמיתון כבר השתלט על הכלכלה בארה"ב, עלו המכירות ב 20.8%.

פרשנות העורך: שירותי תיקונים והתקנות בבית הלקוח, הם לא רק תחליף ל DIY, אלא בעיקר לשירותים של תיקונצ'יקים שאמינותם לא תמיד גבוהה, וגם יכולותיהם המקצועיות מוטלות לעתים בספק. היתרון העיקרי של רשת כמו הום דיפו, היא במיתוג הגבוה שלה כרשת קמעונאית אמינה, שאמורה להעמיד לרשות הלקוחות שירותי תיקונים ברמה גבוהה ואמינה. שירות הלקוחות של הרשת, והניסיון המצטבר בקשר שוטף של שנים איתו, הוא שנותן תנופה למגמת ה DO IT FOR ME. לכך מתווספים גם היכולות הכספיות של הבייבי בומרס, וכניסתם לגיל הפרישה, המעודדים אותם לערוך שיפוצים ותיקונים בביתם באמצעות בעלי מקצוע המייצגים את הרשתות המובילות.powered by: mipotech