מחקר: השפעה קטנה מהמצופה של ממירי ה DVR על הפרסום בטלביזיה

לאחר שנבדקו 7 מאגרי נתונים, ו 388 מחקרים, התברר על פי טענת חברת המחקר כי יעילות הפרסום בטלביזיה היא עדיין במצב סביר, אך מפרסמים קטנים אינם מצליחים להשיג תוצאות טובות בטלביזיה (יוני 2009)

בית הספר למנהל עסקים וורטון, בשיתוף עם חברה המתמחה במחקר של תחום הפרסומות, פירסמה בסוף החודש שעבר תוצאות של מחקר מקיף, המראה כי נוצר מיתוס שלפיו ממירי ה DVR וסינדרום 'הזנב הארוך' האינטרנטי, גורמים נזקים קשים לפרסום בטלביזיה. חברת המחקר ARF שבדקה את הנושא, קובעת כי קביעות אלה הן יותר ברמה של הנחות עבודה, מאשר עובדות מוצקות. לאחר שנבדקו 7 מאגרי נתונים, ו 388 מחקרים, התברר על פי טענת חברת המחקר כי יעילות הפרסום בטלביזיה היא עדיין במצב סביר,  אך קיים הבדל משמעותי בין מפרסמים קטנים שאינם מצליחים להשיג תוצאות טובות בטלביזיה, לבין מפרסמים כבדים, שבדרך כלל החזירו את ההשקעה בפרסום. עוד התברר מהמחקר, כי 22% מכל השיחות המוגדרות כשיווק מפה לאוזן, התחילו כתוצאה מצפייה בפרסומות. במסגרת המחקר רואיינו למעלה מ 3,000 צרכנים.

פרשנות העורך: כאשר קוראים היטב את ממצאי המחקר, כפי שפורסמו ב ADAGE, מתברר כי זהו סוג של שמחת עניים. חלק גדול מהפרסום בטלביזיה בארה"ב הוא של עסקים קטנים, בעיקר בתחנות מקומיות ובערוצי הכבלים. בישראל, לא ניתן לפרסם בערוצי הכבלים, וזו גם הסיבה, שעסקים קטנים ובינוניים אינם יכולים להרשות לעצמם לפרסם בערוצים המסחריים, אשר בפועל מיועדים רק למפרסמים כבדים. תופעה זו, שהיא פרי החלטה שרירותית, בשל החוק המעוות של הרשות השנייה, מנתבת את העסקים הקטנים והבינוניים אל האינטרנט, שמוצאים שם את לקוחותיהם, וחלקם אף עושים חיל מבחינה עסקית.

 

 powered by: mipotech