פיילוט סולארי הוכיח כי ניתן לייצר אנרגיה ממלח מומס

עתה החלו להקים בארה"ב פרויקט סולארי ענקי שיספק בתוך 4 שנים אנרגיה ל 100,000 בתים – שהם סדר גודל עיר כמו תל אביב. (יוני 2009)

"סולאר 2" הוא פיילוט שהחל לפני כעשור והוכיח שניתן לייצר אנרגיה ב molten salt (מלח מומס), ועומד להפוך לפרוייקט ענק שיוקם באחד המדבריות בארה"ב, ובתוך 4 שנים יספק חשמל ל 100,000 בתים . חברת SolarReserve  מסנטה מוניקה ביצעה את הפיילוט ליד לאס וגאס, באתר שנראה כמו מעגל צפוף של מראות סביב מגדל גבוה, המייצר חשמל משילוב של מלח שהומס, מים, וקרני השמש. מנכ"ל החברה אומר כי המלח המומס, הוא תמיסה סודית, וכי הפרוייקט שייבנה הוא אחד הגדולים בקליפורניה בתחום האנרגיה הסולארית, אך הטכנולוגיה שלו היא לא שגרתית, ומבטיחה אנרגיה נקייה. נתנאל בולארד, אנלסיט בתחום הסולארי אומר כי לטכנולוגיה זו סיכוי טוב להמריא, הן בגלל הצלחת הפיילוט והן בגלל שלחברה יש את המימון הדרוש לכך. לפרוייקט החדש שיהיו  בו 15,000 מראות, בקוטר של 8 מטרים כל אחת, גוייסו כבר 140 מיליון דולר. 

פרשנות העורך: רק להמחשה, 100,000 הבתים שהפרויקט יספק להם אנרגיה, מייצגים עיר בגודל של תל אביב, זאת כדי להבין את העוצמה של האנרגיה הסולארית. צריך גם לציין כי בקליפורניה בלבד, קיימים ומוקמים כיום כ 80 אתרי אנרגיה סולארית גדולים. אכן, משהו קורה בתחום האנרגיה האלטרנטיבית, שהולכת והופכת למגמה משמעותית, העשויה להקל משמעותית את התלות בנפט. בישראל, שמזג האוויר בה הוא אופטימאלי לסוג כזה של אנרגיה, אתרים סולאריים הם בינתיים רק בחזקת משאלת לב.

 powered by: mipotech