שוק ה GPS יגיע להיקף של 70 מיליארד דולר בתוך 4 שנים

אפליקציות חדשות כמו מצלמות שיתייגו את המקום המדויק בו צולמה כל תמונה, ושידור פרסומות על ידי רשת מסעדות לצרכנים הנמצאים במרחק הליכה מאחת המסעדות שלה. (יוני 2009)

עד שנת 2007 נשלט רוב רובו של שוק ה GPS על ידי קונוסולות נפרדות שהיעוד העיקרי שלהן היה לכוון את הצרכנים למחוז חפצם. אך התחזית היא עד שנת 2013 יישלט השוק, (כ 70%) על ידי הטלפונים הסלולאריים, כאשר אלפי מתכנתים עובדים עתה על שימושים רבים נוספים של המוצר שפותח על הצבא האמריקני, בהשקעה של 12 מיליארד דולר, ואשר העולם אינו יכול יותר בלעדיו. האפליקציות החדשות, שבחלקן כבר נכנסו לשימוש כוללות מעקב ושליטה בציי רכב, החוסך בזמן ובדלק, על התקנתו במצלמות, כך שכל תמונה תתוייג במקום המדויק שבו היא צולמה, או מעקב אחר ספורטאים בתחרויות אופניים, ריצה, וטריאתלון. רשת מסעדות כבר בוחנת תכנית לשדר פרסומות לצרכנים הנמצאים במרחק הליכה מאחת המסעדות של הרשת. אך גם GPS ישמש גם למניעת עבריינות, באמצעות צמידים שיענדו אלה שיש נגדם צו הרחקה, כמו פדופילים או להבדיל, בני זוג מטרידים. ה GPS  ישמש גם לאיתור וחילוץ  ניצולים ברעידות אדמה, או טיילים שאיבדו את דרכם, והמשטרה תוכל לאתר מכוניות ואופניים שנגנבו. 

פרשנות העורך:  ה GPS מוכיח פעם  נוספת כי רוב המגמות השיווקיות החדשות נוצרות כתוצאה מחדשנות טכנולוגית. בלי להכביר מלים, כולנו מכירים את הצעדים הראשונים של האינטרנט, ואת הנפוצות שלו כיום, כמו גם הטלפון הסלולארי, נגני המוסיקה ועוד. כל אלה, פירות חדשנות טכנולוגית, שפרצו אל חיינו, ועתה קשה לתאר את ההתנהלות שלנו בלעדיהם.powered by: mipotech