ה iPHONE החדש ישמש כמעבדה דיאגנוסטית לרופאים ופציינטים

כבר היום קיימות 500 אפליקציות רפואיות תואמות iPHONE, שבזמן הקרוב יאפשרו לפציינטים לבדוק את רמת הסוכר בדם, את לחץ הדם שלהם, וגם את תמונת הכולסטרול (יוני 2009)

אפל, תחת הנהגתו של סטיבן ג'ובס, עומדת להפתיע שוב. הפעם הטלפונים הסלולאריים החדשים הנמצאים בתהליכי תכנון ופיתוח שונים, ישמשו גם כמעבדות של רגע, לדיאגנוסטיקה הן לרופאים והן לצרכנים. הפלטפורמה היא ה iPHONE  שמאז השקתו בשנת 2007 נמכרו 30 מיליון יחידות שלו, ואשר בסוף הקיץ הזה, תצא גרסה חדשה עם אפליקציות רפואיות. נכון להיום, כבר קיימות 500 אפליקציות רפואיות לרשות בעלי ה iPHONE שהן בשימוש של גורמים רפואיים שונים. מייקל אוסטרובסקי, העורך של MedGadget.com אומר "אם נתבונן במה שהטלפון הסלולארי של אפל יכול להציע לפציינטים ולרופאים, ניווכח האפליקציות הרפואיות עומדות להפוך ללהיט הבא בתחום הגאדג'טים". כבר היום קיימות אפליקציות המאפשרות למדוד את לחץ הדם, למדוד את רמת הסוכר, ובקרוב גם את נתוני הכולסטרול.

פרשנות העורך: חדירה משמעותית של ה iPHONE, המשמש גם פלטפורמה לדיאגנוסטיקה רפואית, עשויה לגרום לשינויים משמעותיים במעבדות ביוכימיות עצמאיות או כאלה השייכות לבתי חולים ומרפאות. ככל שיגדל מספר הרופאים שיחזיקו בטלפונים הדיאגנוסטיים, וככל שיגדל מספר הצרכנים שיוכלו לבצע את הבדיקות בעצמם, כך יצטמצם תפקידם של מרכזי הרווח הקיימים בתחום זה. חדירה משמעותית של האפליקציות הרפואיות, תפעיל לחץ גם על חברות הביטוח הרפואי, להורדת מחירי הפרמיה.

 

 powered by: mipotech