הכנסות מפרסום במקומונים בארה"ב כמעט שאינן נפגעות

לאחרונה נרכשה יומונים בערים קטנות בקונטיקט, מיין, טנסי ומדינות אחרות בארה"ב. כך גם נרכש יומון העיר פלורנס במדינת אלאבמה השייך לקבוצת ניו יורק טיימס (מאי 2009)

בעוד שעיתונים בארה"ב נאבקים עתה על ההישרדות שלהם, הרי שנישת העיתונים המקומיים המעניקה שירותי מידע לצרכנים ועסקים בשווקים קטנים כמעט שאינה נפגעת מהמיתון הכבד. לאחרונה נרכשה יומונים בערים קטנות בקונטיקט, מיין, טנסי ומדינות אחרות בארה"ב. כך גם נרכש יומון העיר פלורנס במדינת אלאבמה השייך לקבוצת ניו יורק טיימס במחיר של 12 מיליון דולר. הסיבה העיקרית לתופעה זו, היא הירידה המתונה של 3.6% בהכנסות ממודעות בעיתונים שתפוצתם נמוכה מ 100,000 עותקים, לעומת צלילה של 17% בעיתונים של הערים הגדולות בארה"ב. מודעות מלים מהוות את הנישה הרווחית ביותר בעיתונים הקטנים המקומיים, בעוד שהכנסות ממודעות אלה ירדו משמעותית בעיתונים הגדולים, בעיקר בשל היכולת לפרסום מקוון באינטרנט ללא תשלום.

פרשנות העורך: סביר להניח כי גם במקומונים בישראל המצב טוב יותר מאשר בעיתונות המודפסת הארצית, ולו בגלל רמת הוצאות נמוכה, שכן הם בדרך מופעלים על ידי צוותים קטנים. בתחום המודעות, יכולת ההתגמשות במחיר של מקומונים היא רבה יותר. יחד עם זאת, יש לצפות כי בעתיד יושקו עיתונים מקוונים מקומיים שיציגו אלטרנטיבות פרסום רחבות יותר, וזולות יותר.powered by: mipotech