מנכ"לים בארה"ב החלו להשתמש בטוויטר להעברת מידע ללקוחותיהם

בעוד שבשנה שעברה דווח על 18 מנכ"לים שהשתמשו בטוויטר, הרי שהשבוע התפרסמו שמותיהם של 50 מנכ"לים המשתמשים בטוויטר למטרות אלה (מאי 2009)

השבוע פורסם כי מנכ"לים של חברות החלו להשתמש בטוויטר כדי להעביר ללקוחותיהם עדכונים שוטפים על מוצרים ושירותים שנרכשו על ידם. בעוד שבשנה שעברה דווח על 18 מנכ"לים שהשתמשו בטוויטר, הרי שהשבוע התפרסמו שמותיהם של 50 מנכ"לים המשתמשים בטוויטר למטרות אלה וביניהם מנכ"ל חברת המחקר FORRESTER, מנכ"ל GO DADDY ספק אינטרנט מוביל ואחרים. במקביל התפרסם מחקר שבוצע על ידי חברת נילסן, המראה כי למעלה מ 60 אחוז של משתמשי טוויטר מפסיקים לצרוך את שירותי המיקרו-בלוג כחודש לאחר שהצטרפו אליו. דייוויד מרטין, סמנכ"ל למחקר ראשוני בנילסן אונליין אומר כי בכל פעם שמפרסמים נתונים של עוקבי טוויטר, הרי שחודש לאחר מכן, נותרים מהם רק כ 40%. יחד עם זאת, קובע מרטין, כי קצב ההתרחבות של טוויטר הוא מדהים, בעיקר בתקופה האחרונה עקב חשיפה תקשורתית רחבה של סלבס כמו אופרה ווינפרי והשחקן אשטון קוצ'ר שנתנו לו דחיפה משמעותית.

פרשנות העורך: אין ספק כי הטוויטר הולך והופך לגורם משמעותי במדיה החברתית, כאשר לאחרונה היא מזוהה על ידי הקהילייה העסקית כפלטפורמה מתאימה לסוגי תקשורת שונים. מאחר שהטוויטר מבוסס על משיכת מידע, ולא על דחיפה כמו פרסומות ודיוור מקוון,  העוקבים שמבקשים לקבל מסרים של בלוגר זה או אחר, עושים זאת מתוך רצון לקבל את המידע. הסיבה לנשירה הגדולה של עוקבים, היא ככל הנראה היא צפי יתר לחוויה ייחודית, שלעתים אינה עומדת במבחן בשל דלות המסרים, גם אם הם מגיעים מסלבס. אני מעריך כי אחוז הנשירה אצל אלה העוקבים אחר המסרים של המנכ"לים הוא כמעט אפסי. האם נראה בקרוב שירותי תמיכה טכנית בטוויטר?

 powered by: mipotech