יצרני רכב יפאניים מככבים בראש הדירוג של מעורבות חברתית

המאמץ שיצרן הרכב משקיע בפיתוח אנרגיה חלופית להנעת הרכבים, כמו מכוניות היברידיות וחשמליות נתפש כחשוב ביותר במעורבות החברתית שלו, והוא מתוגמל בהיקף מכירות גדול יותר (אפריל 2009)

המוניטין שנוצר ליצרן מכוניות בתחום האחריות החברתית מהווה את אחד השיקולים המרכזיים של הצרכן האמריקני לרכישת מכונית מאותו יצרן. זאת מתברר מתוצאות של מחקר חדש שנערך על ידי חברת Synovate, המתמחה בתחום הרכב. התוצאות מייצגות שלושה מחקרים שונים שנערכו על ידי Synovate, והן הוצגו בכנס בתחום הרכב שנערך לפני שבוע, ומהן התברר כי שני השיקולים המרכזיים בהחלטה על קניית מכונית הן המחיר והאחריות החברתית של היצרן המהווה את המרכיב הרגשי החזק ביותר כלפי מותג הרכב המסויים. אחד התחומים הנתפשים כחשובים ביותר במעורבות החברתית הוא המאמץ שיצרן הרכב משקיע בפיתוח אנרגיה חלופית להנעת הרכבים, כמו מכוניות היברידיות וחשמליות. הנשאלים שנתבקשו לדרג את היצרנים על פרמטרים אלה, הציבו את הונדה וטויוטה בראש הרשימה, כאשר פורד,GM, ניסן, ופולקסוואגן נמצאים בחלק התחתון של רשימת הדירוג.

פרשנות העורך: כמעט כל גורם תאגידי מפתח פרויקטים בקטגוריה של מעורבות חברתית. אך הצרכנים, יודעים להבדיל היטב, בין מעורבות חברתית, הקשורה ישירות לליבת הפעילות של התאגיד, לבין מעורבות מלאכותית, שאין לה כל קשר לכך. כאשר בנק גדול מנסה לשפר את המוניטין שלו, על ידי העברת ספרים לתלמידים באזורי מצוקה, ה 'רווח' המיתוגי הוא דל ביותר, אך כאשר בנק מתחרה, מציע לעסקים קטנים סדנאות חינם לניהול כספי נכון יותר בתקופת מיתון, רמת המיתוג שלו תזנק כלפי מעלה. בתחום הרכב, נתפשים המאמצים המתמשכים של יצרני רכב יפאנים בעיקר לפתח כלי רכב חסכוניים יותר וידידותיים לסביבה, כמעורבות אמיתית וכנה בחברה.

 

 powered by: mipotech