עיריית לינץ שבאוסטריה הפכה את העיר לבית מלון אחד גדול

העיר שהוכרזה כבירת התרבות של אירופה 2009 הקימה חדרי מלון וסוויטות בחנויות, קניונים, אזורי תעשיה, וכמעט בכל מקום פנוי בעיר (אפריל 2009)

עיריית לינץ שבאוסטריה שהוכרזה כבירת התרבות של אירופה לשנת 2009 ומצפה למספר רב של תיירים, הופכת את העיר לבית מלון אחד גדול, בכך, שפיזרה אלפי 'חדרים' ו 'סוויטות' במקומות שונים בעיר, כמו בחנויות, חצרות, מוזיאונים וגם על ספינה. המפתחים של קונספט זה, שקיבל את השם Pixelhotel זיהו מקומות פנויים מאזורי מגורים יוקרתיים ועד לקניונים, חנויות, ואזורי תעשיה, והקימו בהם סוויטות וחדרים בודדים מרוהטים ומצויידים בכל המתקנים הדרושים לשוהים בבתי מלון. החיסרון היחידי הוא שלא ניתן לקבל שירות חדרים, ואת ארוחת הבוקר וכן גם ארוחות צהריים וערב, יצטרכו האורחים לחפש באחד מהמסעדות או בתי הקפה הסמוכים. המחיר ללינת אדם יחיד מתחיל ב 87 יורו ללילה.

פרשנות העורך: רעיון מקורי המאפשר להיערך במהירות לאירועים לאומיים או עירוניים המושכים מספר רב של מבקרים, כולל גם אירוח של משחקי ספורט ותחרויות אחרות. אין זה סוד, כי כאשר עיר מסויימת זוכה לארח תחרות ספורט, או אירועי יובל שונים, נגרם כאב ראש לא פשוט לפרנסי אותה עיר, ובעיקר לחלק מתושביה המוצאים עצמם מתגוררים סמוך לאתרי בנייה פעילים. כך, במידה שקונספט זה אכן יצדיק את עצמו, ניתן יהיה להגדיל באופן משמעותי את מספר חדרי המלון תוך זמן קצר יחסית, ואף לתרום להגדלת הכנסתם של מסעדות ובתי קפה בכל רחבי העיר.

 powered by: mipotech