סקר: ירידה תלולה במכירת מוסיקה ב CD, ועלייה משמעותית בהורדת מוסיקה מהאינטרנט

ספק אם הסיבה העיקרית לכך היא המיתון כפי שטוענים החוקרים שביצעו את הסקר. הסיבה העיקרית מגמה מתמשכת ומתגברת של הורדת קבצים של מוסיקה מהאינטרנט על חשבון התקליטורים העומדים לפנות את מקומם בשוק לקבצי MP3 (אפריל 2009)

סקר שנערך על ידי קבוצת המחקר NPD בקרב 4,000 צרכנים מראה כי נמשכת הירידה התלולה במכירת מוסיקה בפורמט של תקליטורים, בעוד שרכישת מוסיקה באמצעות האינטרנט בפורמט MP3 גדלה באותה תקופה ב 30%. במונחים מספריים המדובר ב 17 מיליון קונים שנטשו רכישת מוסיקה בתקליטורים, ואשר 8 מיליון מהם, התווספו לאלה הרוכשים מוסיקה מהאינטרנט. החוקרים של NPD טוענים כי הסיבה העיקרית לכך היא המיתון. השינוי העיקרי בהרגלי הצריכה של מוסיקה, הוא בקרב בני עשרה וצרכנים בגילאי 50 פלוס. אחת התופעות החדשות בתחום זה, היא בניגוד לנוהג של קניית אלבומי מוסיקה, שהיה מקובל בעבר, הרי שעתה, נראית רכישה של שירים בודדים, ועל פי חוקרי NPD זוהי גם תוצאה של המיתון.

פרשנות העורך: למיתון עצמו יש תרומה מסויימת לתופעה זו, אך הסיבה העיקרית לכך, היא המעבר הנמשך זה מספר שנים, מרכישה של מוסיקה וגם סרטים בתקליטורים, לרכישה מקוונת של פורמטים נוחים יותר לשימוש, עם יתרונות ברורים במחיר, בזמינות, ובעיקר בצורך עתיק היומין של סיפוק מיידי, שכן צרכן ששומע שיר שמוצא חן בעיניו ברדיו, או בכל מקום אחר, מעדיף להוריד אותו מהאינטרנט מאשר להגיע לחנות הפיסית. לא רחוק היום, שהחלק הארי של רכישת מוסיקה יתבצע על ידי הורדה של קבצים.powered by: mipotech