חברת סטארט אפ פיתחה תוכנה החוסמת אתרים בעייתיים לילדים בעלי טלפונים סלולאריים

החברה הצליחה לפתח אלגוריתם ייחודי שסורק משפטים ומילות מפתח האופייניים לאתרים לא רצויים. סביר כי סוג כזה של תוכנות ישמש בעתיד ככלי רגולאטורי לפיקוח על האינטרנט. (אפריל 2009)

הולך וגדל מספר הילדים בארה"ב המשתמשים ב iPHONE ומשתמשים בו גם כדי לגלוש  באתרים שבמחשב הביתי הם חסומים לצפייה. תופעה זו המדאיגה הורים רבים, הביאה להקמתה של חברת הסטארט-אפ Mobicip שפיתחה תוכנה החוסמת אתרים פורנוגראפיים ואלימים, וכן גם אפשרויות צ'ט, אתרים חברתיים ומשחקים. מנכ"ל הסטארט-אפ, סורן ראמאסובו, אומר כי ניתן לעקוף בקלות את הפילטרים המצויים כיום בשוק, שאמורים לחסום אתרים כאלה, אך Mobicip הצליחה לפתח אלגוריתם ייחודי שסורק משפטים ומילות מפתח האופייניים לאתרים לא רצויים המותאמים על פי החלטת ההורים לסוגי התכנים שאינם מעוניינים שילדיהם ייחשפו להם. התוכנה מאפשרת להורים להחליט על גובה רף האיסור בקטגוריות המוגדרות כלא רצויות בהתאמה לגיל הילדים שלהם.

פרשנות העורך: היכולת לחסום ערוצים על פי מילות מפתח תשמש בעתיד גם כמכשיר רגולטרי. החיבור הבלתי נמנע בין הטלביזיה למחשב כאשר אחד הביטויים הבולטים שלו הוא טכנולוגיית ה IPTV מציק כבר היום לרגולטורים המתקשים לאכוף תקנות שונות שיאפשרו שליטה טובה יותר במסכים המצויים בביתנו ואף בידינו. הקונספט של חסימה על פי מילות מפתח המצויות בתכנים השונים, תאפשר גם לרגולטורים להרחיב את שליטתם גם באינטרנט.powered by: mipotech