קבוצת גאפ בוחנת עתה קונספט של תת רשת לאביזרי אופנה

אנליסטים מפקפקים אם השקת רשת EDITION החדשה תצליח להחזיר את הקבוצה לצמיחה חדשה. זאת מאחר שהיקף הפעילות הקבוצה הוא 15 מיליארד דולר בשנה, וספק עם רשת אביזרים תוכל לשפר את ביצועי הקבוצה (אפריל 2009)

קבוצת גאפ שמניותיה אינן במיטבן בוחנת עתה קונספט חדש שלפיו תת-הרשת בננה רפובליק השייכת לה, תקים רשת נוספת בשם EDITION של חנויות בשטח של 150 מטר רבוע שיימכרו בה אך ורק אביזרים כמו ארנקים, תיקים ותכשיטים במחירים נמוכים מ 100 דולר ליחידה. החנות הראשונה של EDITION תיפתח בסן פרנציסקו במיקום שכבר קיימת בו חנות של בננה רפובליק. במקביל נמסר, כי מומחים בענף, מפקפקים אם האסטרטגיה החדשה של גאפ, תצליח לשפר את ביצועי הקבוצה, מאחר שליבת הפעילות שלה היא במצב בעייתי. "יש לנו כאן ענק קמעונאי מהגדולים בארה"ב, המגלגל 15 מיליארד דולר בשנה, אך אינו מצליח להרים את הראש מעל המים" אומר הווארד דווידוביץ בעל חברה לייעוץ קמעונאי. דווידוביץ' אינו מבין את המהלך של גאפ, ואומר כי גם הוא יצליח, הרי שגאפ עלולה לטבוע יחד עם המיזם החדש EDITION.

פרשנות העורך: קמעונאים רבים עורכים עתה ניסויים בקונספטים חדשים, אך בינתיים אין פריצות דרך, שכן המיתון מכה חזק בכל תחומי הריטייל. יחד עם זאת תחום האביזרים מייצג מספר יתרונות שהבולט שבהם הוא היקף מכירה גדול יחסית בשטח מדף נמוך במיוחד ורווחיות גבוהה. זאת גם הסיבה, שהשטח המקובל לחנות אביזרים, הוא קטן משמעותית מחנות בגדים.powered by: mipotech