גידול משמעותי בחברות סטארט-אפ המפתחות אופנועים חשמליים

חלק מהאופנועים מסוגלים לנסוע מרחק מרשים של 250 קילומטר במילוי אחד של הסוללה. היתרון העיקרי, מלבד הסביבתי, הוא חיסכון דרמטי במחיר ה 'דלק' (אפריל 2009)

מספר חברות סטארט-אפ מפתחות עתה אופנועים חשמליים אשר חלק מהם מסוגלים במילוי אחד של הסוללה לנסוע מרחק מרשים של 250 קילומטר. הפיתוח נעשה בסדנאות כמו Mission Motor שבסן פרנציסקו, ZERO ו BRAMMO המתחילות להציע את האופנועים שלהם לצרכנים. החברה המובילה בתחום זה היא VECTRIX מרוד איילנד, אשר סחפה אחריה מספר ניכר של יזמים שהשקיעו מיליוני דולרים בפיתוח ובייצור הסדרות הראשונות. היצרנים החדשים אומרים כי אחד המניעים העיקריים לפיתוח האופנועים, הוא כי קיימת תשתית של חשמל בכל מקום בארה"ב, וכי טכנולוגיית הסוללות החשמליות משתפרת בכ 8% בכל שנה. היצרנים גם יודעים לעשות את החישוב ואומרים כי עלות החשמל לאופנוע חשמלי שווה בערכה לצריכת דלק קונבנציונאלי של כ 150 קילומטר לליטר. חברת VECTRIX הייתה הראשונה שיצאה בשנת 2007 עם אופנוע חשמלי שמחירו הוא 11,000 דולר המגיע למהירות של כ 100 קמ"ש, ומאז מכרה כ 1,500 אופנועים. בקרוב תשיק החברה אופנוע חדש שמחירו הוא 5,195 דולר, שיגיע למהירות של 50 קמ"ש ומיועד בעיקר לנסיעות עירוניות. חברת ZERO מכרה עד עתה 200 אופנועים חשמליים, במחיר של 7,500 דולר לאופנוע, המגיע למהירות של 80 קמ"ש וטווח נסיעה של כ 65 קילומטר בהטענה אחת של הסוללה. חברות הסטארט-אפ צופות גידול משמעותי במכירה של האופנועים החשמליים דווקא בזמן המיתון.

פרשנות העורך: התועלת העיקרית מלבד הסביבתית, היא למשתמש, שכן צרכן הקונה אופנוע חשמלי צריך לראות את ההוצאה זהה לקניית דלק לשלוש שנים, מה שעל פי אנליסטים יגרום לגידול בביקושים לאופנועים חשמליים. נראים סימנים ראשונים למגמה חדשה.powered by: mipotech