רשת הסופרמרקטים הגלובאלית Carrefour נכנסת לתחום הדיסקאונט

המנכ"ל, לארס אולופסון, הבטיח לפני מספר ימים להקצות 600 מיליון יורו, שיסייעו להפוך את המחירים של הרשת לתחרותיים יותר. (מרץ 2009)

רשת הסופרמרקטים הצרפתית Carrefour המדורגת כמובילה גלובאלית מספר 2 מבצעת עתה צעדים נמרצים כדי להתמודד עם המיתון, כאשר המנכ"ל שלה, לארס אולופסון, הבטיח לפני מספר ימים להקצות 600 מיליון יורו, שיסייעו להפוך את המחירים של הרשת  לתחרותיים יותר. אולופסון אמר כי חנויות הרשת בצרפת הם היעד הראשון למהלך זה, לאחר שהציג את הדו"ח לשנת 2008 ממנו התברר כי הגידול במכירות הרשת בצרפת היה מזערי – 0.9% והוא הנמוך ביותר מכל האזורים בהם פועלת הרשת ברמה הגלובאלית.  נתונים נוספים שהוצגו מראים על צניחה גלובאלית של 44.7% ברווח הנקי ב 2008, כאשר הרשת הפועלת באיטליה נאלצה למחוק 396 יורו. במקביל פורסם כי רשת הסופרמרקטים הצרפתית המתחרה,   Casino Guichard  שבבעלותה 10,000 חנויות ב 10 ארצות הציגה מחזור מכירות זהה לזה של Carrefour (1.3 מיליארד יורו) המייצג גידול של 7.8% בהשוואה לשנת 2007. אך רשת זו, אינה נחה על זרי הדפנה, והיא מוכרת עתה נכסים שלה בשווי מוערך של מיליארד יורו, כדי לצמצם את חובותיה ולהיערך טוב יותר לתקופת המיתון.

פרשנות העורך: רשתות הסופרמרקטים בכל העולם מבינות עתה כי שם המשחק החדש הוא המחיר הנמוך. בעתיד נראה גם שינוי בתמהיל המוצרים, כאשר מוצרי המזון היקרים יותר, יפנו את מקומם למוצרים בסיסיים יותר, או שהיצרנים ייאלצו להוריד את המחירים של המוצרים היקרים.

 powered by: mipotech